18.12.2020

Masz czworonoga? Sprawdź, na co zwrócić uwagę szukając mieszkania na wynajem

Wiele osób poszukuje mieszkania na wynajem w Bydgoszczy, w którym mogłoby zamieszkać ze swoim czworonożnym przyjacielem. Niestety właściciele mieszkań stosunkowo rzadko wyrażają chęć wynajmu nieruchomości osobie ze zwierzakiem. W jaki sposób szukać oraz na co zwrócić uwagę decydując się na wynajem mieszkania w Bydgoszczy ze swoim pupilem?

Dawid Płociński

Wiele osób poszukuje mieszkania na wynajem w Bydgoszczy, w którym mogłoby zamieszkać ze swoim czworonożnym przyjacielem. Niestety właściciele mieszkań stosunkowo rzadko wyrażają chęć wynajmu nieruchomości osobie ze zwierzakiem. W jaki sposób szukać oraz na co zwrócić uwagę decydując się na wynajem mieszkania w Bydgoszczy ze swoim pupilem?

Wynajem mieszkania w Bydgoszczy z czworonogiem – czego obawiają się właściciele mieszkań?

Niestety wielu właścicieli nie zgadza się na wynajem mieszkania osobom posiadającym zwierzęta, co ma miejsce przede wszystkim w przypadku mieszkań świeżo wyremontowanych czy wykończonych w najwyższym standardzie.

Wynajmujący przede wszystkim obawiają się ewentualnych zniszczeń poczynionych przez zwierzaka, takich jak: pogryzione i podrapane meble, zabrudzone dywany, porysowane podłogi czy ściany przesiąknięte nieprzyjemnym zapachem. Największy niepokój wśród właścicieli mieszkań na wynajem w Bydgoszczy budzą przede wszystkim duże psy, czyli takie, które mogą wyrządzić szkody sporych rozmiarów. Bardziej przyjaźnie wynajmujący nastawieni są do kotów, jednak i w tym wypadku można napotkać trudności przy wynajmie mieszkania w Bydgoszczy. Ponadto właściciele obawiają się drażniącego sąsiadów hałasu czy ewentualnej agresji zwierzęcia. Czasem właściciele mieszkań nie godzą się na obecność czworonoga z uwagi na alergię, problemy jakich doświadczyli w przeszłości, np. pogryzienie bądź zwyczajnie nie przepadają za psami i kotami.

W jaki sposób szukać mieszkania na wynajem w Bydgoszczy, będąc posiadaczem czworonoga?

Wobec niechęci wielu właścicieli nieruchomości w stosunku do zwierząt, poszukiwanie mieszkania na wynajem w Bydgoszczy może nam przysporzyć nie lada problemów. Dlatego należy prowadzić poszukiwania mieszkania w odpowiednich miejscach. Warto rozpocząć od mediów społecznościowych. Można tam znaleźć wiele grup, w których zamieszczane są ogłoszenia o mieszkaniach przyjaznych czworonogom.

Z pomocą przychodzą również serwisy ogłoszeniowe, które ułatwiają użytkownikom poszukiwania, oferując specjalne filtry w wyszukiwarce umożliwiające szybkie znalezienie odpowiedniego mieszkania bądź osobne działy z ogłoszeniami nieruchomości przyjaznych zwierzętom.

Warto również zgłosić się do biura nieruchomości, które najczęściej posiada własną listę mieszkań na wynajem, których właściciele wyrażają zgodę na lokatora z czworonogiem. To najbardziej wygodne rozwiązanie, które znacznie usprawni, przyspieszy i ułatwi poszukiwania mieszkania na wynajem w Bydgoszczy.

W jaki sposób przekonać właściciela do wynajmu mieszkania w Bydgoszczy lokatorowi z czworonogiem?

Większość posiadaczy zwierząt, którzy poszukują mieszkania na wynajem w Bydgoszczy zwykle rozpoczynają rozmowę z właścicielem mieszkania o tym, że ich zwierzę jest bardzo grzeczne i nie sprawia żadnych problemów. Nie ma co się oszukiwać – tak twierdzi każdy właściciel pupila. Dlatego czasem dobrym pomysłem jest poznanie właściciela nieruchomości z czworonogiem. Zwierzę można ze sobą zabrać na oglądanie mieszkania w Bydgoszczy, o ile wynajmujący wyrazi na to zgodę. Jeśli masz pewność, że zwierzak zachowa się należycie, taka wizyta może przekonać właściciela nieruchomości do wynajmu.

Ponadto w wynajęciu mieszkania w Bydgoszczy mogą pomóc rekomendacje od właścicieli z poprzednich mieszkań. W przypadku dalszej niechęci wynajmu mieszkania, można także zaproponować podniesienie kwoty kaucji. W umowie najmu nie powinno również zabraknąć zapisu o zobowiązaniu najemcy do pokrycia wszelkich szkód wyrządzonych przez zwierzę.

O czym jeszcze należy pamiętać poszukując mieszkania na wynajem w Bydgoszczy?

Idealnym rozwiązaniem byłoby znalezienie mieszkania na wynajem z tarasem lub chociażby z dużym balkonem, na którym pies mógłby wypoczywać w ciągu dnia na świeżym powietrzu. Dobrze również, jeśli w pobliżu wybranego mieszkania znajduje się park, las lub sporo terenów zielonych. Dzięki temu zwierzę będzie mogło się swobodnie wybiegać. Warto sprawdzić czy w okolicy znajduje się gabinet weterynaryjny, najlepiej czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego biura nieruchomości, gdzie nasi wykwalifikowani pracownicy pomogą Ci znaleźć odpowiednie dla Ciebie i Twojego czworonoga mieszkanie na wynajem w Bydgoszczy.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK