18.12.2020

Masz czworonoga? Sprawdź, na co zwrócić uwagę szukając mieszkania na wynajem

Wiele osób poszukuje mieszkania na wynajem w Bydgoszczy, w którym mogłoby zamieszkać ze swoim czworonożnym przyjacielem. Niestety właściciele mieszkań stosunkowo rzadko wyrażają chęć wynajmu nieruchomości osobie ze zwierzakiem. W jaki sposób szukać oraz na co zwrócić uwagę decydując się na wynajem mieszkania w Bydgoszczy ze swoim pupilem?

Dawid Płociński

Wiele osób poszukuje mieszkania na wynajem w Bydgoszczy, w którym mogłoby zamieszkać ze swoim czworonożnym przyjacielem. Niestety właściciele mieszkań stosunkowo rzadko wyrażają chęć wynajmu nieruchomości osobie ze zwierzakiem. W jaki sposób szukać oraz na co zwrócić uwagę decydując się na wynajem mieszkania w Bydgoszczy ze swoim pupilem?

Wynajem mieszkania w Bydgoszczy z czworonogiem – czego obawiają się właściciele mieszkań?

Niestety wielu właścicieli nie zgadza się na wynajem mieszkania osobom posiadającym zwierzęta, co ma miejsce przede wszystkim w przypadku mieszkań świeżo wyremontowanych czy wykończonych w najwyższym standardzie.

Wynajmujący przede wszystkim obawiają się ewentualnych zniszczeń poczynionych przez zwierzaka, takich jak: pogryzione i podrapane meble, zabrudzone dywany, porysowane podłogi czy ściany przesiąknięte nieprzyjemnym zapachem. Największy niepokój wśród właścicieli mieszkań na wynajem w Bydgoszczy budzą przede wszystkim duże psy, czyli takie, które mogą wyrządzić szkody sporych rozmiarów. Bardziej przyjaźnie wynajmujący nastawieni są do kotów, jednak i w tym wypadku można napotkać trudności przy wynajmie mieszkania w Bydgoszczy. Ponadto właściciele obawiają się drażniącego sąsiadów hałasu czy ewentualnej agresji zwierzęcia. Czasem właściciele mieszkań nie godzą się na obecność czworonoga z uwagi na alergię, problemy jakich doświadczyli w przeszłości, np. pogryzienie bądź zwyczajnie nie przepadają za psami i kotami.

W jaki sposób szukać mieszkania na wynajem w Bydgoszczy, będąc posiadaczem czworonoga?

Wobec niechęci wielu właścicieli nieruchomości w stosunku do zwierząt, poszukiwanie mieszkania na wynajem w Bydgoszczy może nam przysporzyć nie lada problemów. Dlatego należy prowadzić poszukiwania mieszkania w odpowiednich miejscach. Warto rozpocząć od mediów społecznościowych. Można tam znaleźć wiele grup, w których zamieszczane są ogłoszenia o mieszkaniach przyjaznych czworonogom.

Z pomocą przychodzą również serwisy ogłoszeniowe, które ułatwiają użytkownikom poszukiwania, oferując specjalne filtry w wyszukiwarce umożliwiające szybkie znalezienie odpowiedniego mieszkania bądź osobne działy z ogłoszeniami nieruchomości przyjaznych zwierzętom.

Warto również zgłosić się do biura nieruchomości, które najczęściej posiada własną listę mieszkań na wynajem, których właściciele wyrażają zgodę na lokatora z czworonogiem. To najbardziej wygodne rozwiązanie, które znacznie usprawni, przyspieszy i ułatwi poszukiwania mieszkania na wynajem w Bydgoszczy.

W jaki sposób przekonać właściciela do wynajmu mieszkania w Bydgoszczy lokatorowi z czworonogiem?

Większość posiadaczy zwierząt, którzy poszukują mieszkania na wynajem w Bydgoszczy zwykle rozpoczynają rozmowę z właścicielem mieszkania o tym, że ich zwierzę jest bardzo grzeczne i nie sprawia żadnych problemów. Nie ma co się oszukiwać – tak twierdzi każdy właściciel pupila. Dlatego czasem dobrym pomysłem jest poznanie właściciela nieruchomości z czworonogiem. Zwierzę można ze sobą zabrać na oglądanie mieszkania w Bydgoszczy, o ile wynajmujący wyrazi na to zgodę. Jeśli masz pewność, że zwierzak zachowa się należycie, taka wizyta może przekonać właściciela nieruchomości do wynajmu.

Ponadto w wynajęciu mieszkania w Bydgoszczy mogą pomóc rekomendacje od właścicieli z poprzednich mieszkań. W przypadku dalszej niechęci wynajmu mieszkania, można także zaproponować podniesienie kwoty kaucji. W umowie najmu nie powinno również zabraknąć zapisu o zobowiązaniu najemcy do pokrycia wszelkich szkód wyrządzonych przez zwierzę.

O czym jeszcze należy pamiętać poszukując mieszkania na wynajem w Bydgoszczy?

Idealnym rozwiązaniem byłoby znalezienie mieszkania na wynajem z tarasem lub chociażby z dużym balkonem, na którym pies mógłby wypoczywać w ciągu dnia na świeżym powietrzu. Dobrze również, jeśli w pobliżu wybranego mieszkania znajduje się park, las lub sporo terenów zielonych. Dzięki temu zwierzę będzie mogło się swobodnie wybiegać. Warto sprawdzić czy w okolicy znajduje się gabinet weterynaryjny, najlepiej czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego biura nieruchomości, gdzie nasi wykwalifikowani pracownicy pomogą Ci znaleźć odpowiednie dla Ciebie i Twojego czworonoga mieszkanie na wynajem w Bydgoszczy.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK