29.07.2021

Lokal użytkowy w Bydgoszczy – kupno czy wynajem?

Każda inwestycja w lokal użytkowy to wyzwanie i krok, który trzeba dobrze przemyśleć. Zarówno jego kupno, jak i wynajem, ma swoje zalety oraz wady. W jakich przypadkach korzystniejsza będzie pierwsza opcja, a kiedy lepiej jest lokal wynająć?

Dawid Płociński

Każda inwestycja w lokal użytkowy to wyzwanie i krok, który trzeba dobrze przemyśleć. Zarówno jego kupno, jak i wynajem, ma swoje zalety oraz wady. W jakich przypadkach korzystniejsza będzie pierwsza opcja, a kiedy lepiej jest lokal wynająć?

Wybór lokalu użytkowego w Bydgoszczy

Jednym z najważniejszych kryteriów, na które warto zwrócić szczególną uwagę wybierając lokal użytkowy w Bydgoszczy, jest lokalizacja. Najlepiej, aby siedziba zlokalizowana była w takim punkcie miasta, które jest raczej rozpoznawalne i do którego klienci mają łatwy dostęp. Istotnym czynnikiem jest także bliska obecność parkingu i ogólny ruch w okolicy. Czynniki te mają duży wpływ na przyszły postęp firmy i powodzenie całego biznesu – przykładowo, dla dużego przedsiębiorstwa, planującego dalszy rozwój, najlepsze będzie biuro w samym centrum miasta. Poszukując idealnego miejsca do prowadzenia działalności, warto zwrócić uwagę na mieszkania do wynajęcia w Bydgoszczy – one również, po spełnieniu pewnych warunków, mogą służyć jako lokal użytkowy.

Wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy

Zarówno wynajem, jak i kupno lokalu użytkowego w Bydgoszczy, ma swoje plusy i minusy. Wynajem to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które nie są na rynku zbyt długo. Mogą sprawdzić, jak ich biznes rozwinie się na przestrzeni miesięcy, a w razie niepowodzenia, nie ciąży na nich kredyt hipoteczny. Ponadto, często początkujące firmy mają trudność z otrzymaniem kredytu, z uwagi na niską zdolność kredytową. Lokal użytkowy w Bydgoszczy na wynajem wiąże się jedynie z comiesięcznym opłacaniem czynszu dla właściciela. Opłaty za lokal mogą być traktowane jako koszty uzyskania przychodu, co również jest korzyścią dla przedsiębiorstwa. Decydując się na wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, firma podpisuje z właścicielem umowę, zazwyczaj na dłuższy czas. W przypadku trudnej sytuacji firmowej i konieczności rezygnacji z wynajmu, może mieć ona problem z wcześniejszym zerwaniem umowy. Ryzykiem jest także możliwość wypowiedzenia umowy przez właściciela.

Kupno lokalu użytkowego w Bydgoszczy

Dłużej prosperujące firmy wybierają zazwyczaj kupno nieruchomości, aby po zakończeniu kredytu była ona ich własnością. Zamiast co miesiąc opłacać wynajem, firma spłaca raty. Kupno lokalu użytkowego w Bydgoszczy opłacalne jest zwłaszcza w przypadku, w którym firma traktuje go jako inwestycję kapitału – wówczas warto jest zakupić lokal w celu jego wynajmowania. Z miesiąca na miesiąc jego wartość może wzrastać, zwłaszcza jeśli firma przeprowadza w nim zmiany i remonty. Głównym minusem kupna lokalu użytkowego jest duży wydatek i obciążenie finansowe – jednak w perspektywie czasu, może to być bardzo opłacalne rozwiązanie.

Kupno czy wynajem lokalu w Bydgoszczy – którą opcję wybrać?

Na pytanie, która opcja jest dla przedsiębiorcy korzystniejsza – zakup czy wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy – nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najczęściej ostateczna decyzja uzależniona jest od środków finansowych. Na wynajem decydują się raczej początkujące przedsiębiorstwa, jednak nie jest to reguła i ostateczny wybór zależy od osobistych potrzeb oraz możliwości. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie rozpatrzyć wszelkie za i przeciw każdej z opcji oraz przeanalizować możliwości swojej firmy. Lokal użytkowy w Bydgoszczy który zostanie kupiony na własność z pewnością wymaga dużo większych nakładów i zaangażowania, jednak w przyszłości może zaprocentować.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK