29.07.2021

Lokal użytkowy w Bydgoszczy – kupno czy wynajem?

Każda inwestycja w lokal użytkowy to wyzwanie i krok, który trzeba dobrze przemyśleć. Zarówno jego kupno, jak i wynajem, ma swoje zalety oraz wady. W jakich przypadkach korzystniejsza będzie pierwsza opcja, a kiedy lepiej jest lokal wynająć?

Dawid Płociński

Każda inwestycja w lokal użytkowy to wyzwanie i krok, który trzeba dobrze przemyśleć. Zarówno jego kupno, jak i wynajem, ma swoje zalety oraz wady. W jakich przypadkach korzystniejsza będzie pierwsza opcja, a kiedy lepiej jest lokal wynająć?

Wybór lokalu użytkowego w Bydgoszczy

Jednym z najważniejszych kryteriów, na które warto zwrócić szczególną uwagę wybierając lokal użytkowy w Bydgoszczy, jest lokalizacja. Najlepiej, aby siedziba zlokalizowana była w takim punkcie miasta, które jest raczej rozpoznawalne i do którego klienci mają łatwy dostęp. Istotnym czynnikiem jest także bliska obecność parkingu i ogólny ruch w okolicy. Czynniki te mają duży wpływ na przyszły postęp firmy i powodzenie całego biznesu – przykładowo, dla dużego przedsiębiorstwa, planującego dalszy rozwój, najlepsze będzie biuro w samym centrum miasta. Poszukując idealnego miejsca do prowadzenia działalności, warto zwrócić uwagę na mieszkania do wynajęcia w Bydgoszczy – one również, po spełnieniu pewnych warunków, mogą służyć jako lokal użytkowy.

Wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy

Zarówno wynajem, jak i kupno lokalu użytkowego w Bydgoszczy, ma swoje plusy i minusy. Wynajem to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które nie są na rynku zbyt długo. Mogą sprawdzić, jak ich biznes rozwinie się na przestrzeni miesięcy, a w razie niepowodzenia, nie ciąży na nich kredyt hipoteczny. Ponadto, często początkujące firmy mają trudność z otrzymaniem kredytu, z uwagi na niską zdolność kredytową. Lokal użytkowy w Bydgoszczy na wynajem wiąże się jedynie z comiesięcznym opłacaniem czynszu dla właściciela. Opłaty za lokal mogą być traktowane jako koszty uzyskania przychodu, co również jest korzyścią dla przedsiębiorstwa. Decydując się na wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, firma podpisuje z właścicielem umowę, zazwyczaj na dłuższy czas. W przypadku trudnej sytuacji firmowej i konieczności rezygnacji z wynajmu, może mieć ona problem z wcześniejszym zerwaniem umowy. Ryzykiem jest także możliwość wypowiedzenia umowy przez właściciela.

Kupno lokalu użytkowego w Bydgoszczy

Dłużej prosperujące firmy wybierają zazwyczaj kupno nieruchomości, aby po zakończeniu kredytu była ona ich własnością. Zamiast co miesiąc opłacać wynajem, firma spłaca raty. Kupno lokalu użytkowego w Bydgoszczy opłacalne jest zwłaszcza w przypadku, w którym firma traktuje go jako inwestycję kapitału – wówczas warto jest zakupić lokal w celu jego wynajmowania. Z miesiąca na miesiąc jego wartość może wzrastać, zwłaszcza jeśli firma przeprowadza w nim zmiany i remonty. Głównym minusem kupna lokalu użytkowego jest duży wydatek i obciążenie finansowe – jednak w perspektywie czasu, może to być bardzo opłacalne rozwiązanie.

Kupno czy wynajem lokalu w Bydgoszczy – którą opcję wybrać?

Na pytanie, która opcja jest dla przedsiębiorcy korzystniejsza – zakup czy wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy – nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najczęściej ostateczna decyzja uzależniona jest od środków finansowych. Na wynajem decydują się raczej początkujące przedsiębiorstwa, jednak nie jest to reguła i ostateczny wybór zależy od osobistych potrzeb oraz możliwości. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie rozpatrzyć wszelkie za i przeciw każdej z opcji oraz przeanalizować możliwości swojej firmy. Lokal użytkowy w Bydgoszczy który zostanie kupiony na własność z pewnością wymaga dużo większych nakładów i zaangażowania, jednak w przyszłości może zaprocentować.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK