04.03.2022

Jakie pytania sobie zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie nieruchomości?

Przed ostateczną decyzją o kupnie mieszkania, warto jeszcze raz zadać sobie kilka ważnych pytań. To ostatni moment, w którym możemy zastanowić się nad lokalizacją czy przestrzenią nieruchomości. O co najlepiej zapytać samego siebie zanim powiemy mieszkaniu oficjalne „tak”?

Dawid Płociński

Czy to dobra pora roku na kupno mieszkania?
Kupno mieszkania w Bydgoszczy to poważna decyzja, warto zadać sobie przed jej podjęciem pytanie, czy aktualna pora roku jest odpowiednim czasem. Ma ona bowiem duże znaczenie w przypadku zakupu nieruchomości. Najlepszym okresem na zakup nieruchomości jest wiosna, kiedy temperatura wzrasta. Z wiosenną pogodą wiążą się znacznie większe możliwości w kwestii remontów i wykańczania mieszkań. Zdecydowanie łatwiej jest zająć się malowaniem ścian czy wymianą okien, kiedy na dworze jest co najmniej 15 stopni. W środku mroźnej zimy sprawia to dużo więcej trudności, a czasem jest wręcz niemożliwe. Jeśli więc stoimy przed decyzją o zakupie w ostatnim tygodniu grudnia, może warto poczekać i nabyć mieszkanie trzy miesiące później?

Czy lokalizacja na pewno jest odpowiednia?
Zanim zdecydujemy się na konkretne mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy, trzeba ostatecznie zastanowić się nad tym, czy wybrana lokalizacja na pewno nam odpowiada. Może się ona różnić w zależności od czego, czy wybieramy mieszkanie w stanie deweloperskim  w Bydgoszczy, czy raczej to z rynku wtórnego. Nowe nieruchomości od dewelopera coraz częściej zlokalizowane są na obrzeżach i niezagospodarowanych wcześniej terenach. Mieszkania z rynku wtórnego najczęściej znajdują się z kolei w centrum miasta. Jeśli zależy nam na szybkim dojeździe do pracy, na siłownię czy do lekarza, lepszą opcją okaże się ta druga. Jeżeli jednak pragniemy spokoju i ciszy, dobrym wyborem będzie mieszkanie na nowych osiedlach.

Czy powierzchnia mieszkania jest wystarczająca?
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie mieszkania w Bydgoszczy, warto po raz ostatni przyjrzeć się jego powierzchni i odpowiedzieć sobie na pytanie: „Czy na pewno jest ona dla mnie wystarczająca?”. W przypływie emocji często nie zauważamy pewnych detali, które w przyszłości mają duże znaczenie. Jeśli w danej chwili wydaje nam się, że salon i pokój wystarczą, nie oznacza, że za rok czy dwa nie będziemy potrzebowali dodatkowych pomieszczeń. Warto zatem od razu spojrzeć nieco w przyszłość, ocenić swoje plany i dostosować do nich wybór mieszkania. Jeżeli podjęliśmy już w głowie decyzję o kupnie, ale ostatecznie uznamy, że metraż jest zbyt mały – lepiej teraz niż po podpisaniu umowy!

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy zachwycają swoją różnorodnością. Nawet jeśli po ostatecznych przemyśleniach przełożymy zakup nieruchomości o kilka miesięcy – bez trudu znajdziemy później wyjątkową ofertę. Co więcej, będzie ona wówczas maksymalnie przemyślana i dopasowana do naszych potrzeb w każdym calu!

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK