04.03.2022

Jakie pytania sobie zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie nieruchomości?

Przed ostateczną decyzją o kupnie mieszkania, warto jeszcze raz zadać sobie kilka ważnych pytań. To ostatni moment, w którym możemy zastanowić się nad lokalizacją czy przestrzenią nieruchomości. O co najlepiej zapytać samego siebie zanim powiemy mieszkaniu oficjalne „tak”?

Dawid Płociński

Czy to dobra pora roku na kupno mieszkania?
Kupno mieszkania w Bydgoszczy to poważna decyzja, warto zadać sobie przed jej podjęciem pytanie, czy aktualna pora roku jest odpowiednim czasem. Ma ona bowiem duże znaczenie w przypadku zakupu nieruchomości. Najlepszym okresem na zakup nieruchomości jest wiosna, kiedy temperatura wzrasta. Z wiosenną pogodą wiążą się znacznie większe możliwości w kwestii remontów i wykańczania mieszkań. Zdecydowanie łatwiej jest zająć się malowaniem ścian czy wymianą okien, kiedy na dworze jest co najmniej 15 stopni. W środku mroźnej zimy sprawia to dużo więcej trudności, a czasem jest wręcz niemożliwe. Jeśli więc stoimy przed decyzją o zakupie w ostatnim tygodniu grudnia, może warto poczekać i nabyć mieszkanie trzy miesiące później?

Czy lokalizacja na pewno jest odpowiednia?
Zanim zdecydujemy się na konkretne mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy, trzeba ostatecznie zastanowić się nad tym, czy wybrana lokalizacja na pewno nam odpowiada. Może się ona różnić w zależności od czego, czy wybieramy mieszkanie w stanie deweloperskim  w Bydgoszczy, czy raczej to z rynku wtórnego. Nowe nieruchomości od dewelopera coraz częściej zlokalizowane są na obrzeżach i niezagospodarowanych wcześniej terenach. Mieszkania z rynku wtórnego najczęściej znajdują się z kolei w centrum miasta. Jeśli zależy nam na szybkim dojeździe do pracy, na siłownię czy do lekarza, lepszą opcją okaże się ta druga. Jeżeli jednak pragniemy spokoju i ciszy, dobrym wyborem będzie mieszkanie na nowych osiedlach.

Czy powierzchnia mieszkania jest wystarczająca?
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie mieszkania w Bydgoszczy, warto po raz ostatni przyjrzeć się jego powierzchni i odpowiedzieć sobie na pytanie: „Czy na pewno jest ona dla mnie wystarczająca?”. W przypływie emocji często nie zauważamy pewnych detali, które w przyszłości mają duże znaczenie. Jeśli w danej chwili wydaje nam się, że salon i pokój wystarczą, nie oznacza, że za rok czy dwa nie będziemy potrzebowali dodatkowych pomieszczeń. Warto zatem od razu spojrzeć nieco w przyszłość, ocenić swoje plany i dostosować do nich wybór mieszkania. Jeżeli podjęliśmy już w głowie decyzję o kupnie, ale ostatecznie uznamy, że metraż jest zbyt mały – lepiej teraz niż po podpisaniu umowy!

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy zachwycają swoją różnorodnością. Nawet jeśli po ostatecznych przemyśleniach przełożymy zakup nieruchomości o kilka miesięcy – bez trudu znajdziemy później wyjątkową ofertę. Co więcej, będzie ona wówczas maksymalnie przemyślana i dopasowana do naszych potrzeb w każdym calu!

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK