17.05.2019

Jak wybrać mieszkanie dla singla w Bydgoszczy? Nasze porady!

Życie na emeryturze czy też z dziećmi z pewnością determinuje naszą decyzję o wyborze mieszkania. Nierzadko szukamy spokojnej okolicy, a w jej pobliżu parku, sklepu oraz przedszkola. Chcemy czuć się bezpiecznie, dlatego zwracamy uwagę na wiele czynników. Jak jest natomiast z mieszkaniem dla singla? Na co zwrócić szczególną uwagę? Dzisiaj zatem podpowiadamy, co należy zrobić, by dla jednej osoby znaleźć idealną przestrzeń.

Dawid Płociński

Kupić czy wynająć?

Pierwszy wybór, przed którym stajemy, dotyczy kwestii wynajęcia bądź też kupna mieszkania. Mogłoby się wydawać, że dla singla lepszym rozwiązaniem okaże się wynajem – nie jest to tak duże zobowiązanie, a chociażby w przypadku założenia rodziny możemy bez problemu zdecydować się na większą przestrzeń. Jednak coraz częściej młodzi ludzie wybierają zakup nieruchomości, co jest determinowane między innymi wysokością ich zarobków. Warto zatem zastanowić się zarówno nad opłacalnością wynajmu, jak i zakupu. Pamiętajmy również, że każde mieszkanie w Bydgoszczy da się sprzedać, przez co nie musimy być z nim związani na całe życie. Najważniejsze to przekalkulować jedną i drugą możliwość, biorąc pod uwagę posiadane fundusze, obecne zarobki, jak i dalsze perspektywy.

Kawalerka – może być, ale nie musi

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest wybór metrażu. Z jednej strony kawalerka wydaje się bardziej opłacalna, po co bowiem płacić za przestrzeń, która może okazać się dla nas za duża. Z drugiej jednak strony, jeśli planujemy w przyszłości porzucić status singla, to czasem warto szukać mieszkania nieco większego niż obecnie potrzebujemy. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji, jak i oczywiście posiadanego budżetu. Jeżeli chcemy zdecydować się na mniejszy metraż, to bardzo dobrym rozwiązaniem okazują się mieszkania typu „studio” z aneksem kuchennym. Szczególnie sprawdzą się one w przypadku osób, które stołują się w restauracjach i nie potrzebują przestronnej kuchni – aneks zdecydowanie otworzy przestrzeń salonu, powiększy go wizualnie.

Atrakcyjna okolica

Kupując bądź wynajmując mieszkanie w Bydgoszczy, zwróćmy szczególną uwagę na lokalizację. Nie bez powodu dla singla istotna może okazać się bliskość restauracji, kawiarni, klubów czy też miejsc pracy. Ponadto takie mieszkanie będzie nam dużo łatwiej sprzedać, a będąc singlem warto również pomyśleć o przyszłości. Atrakcyjna okolica oczywiście często wiąże się z wyższymi cenami, zwłaszcza w centrum miasta. Pamiętajmy jednak, że dla młodych osób kupujących pierwsze lokum przygotowano wspierający program MDM, czyli „Mieszkanie dla Młodych”. Można również pomyśleć o kredycie, ale wówczas należy rozejrzeć się na rynku i szukać jak najbardziej korzystnych ofert. Choć teoretycznie dochody jednej osoby są niższe, gdyż nie sumują się z dochodami partnera, to z kolei członkowie rodziny generują wyższe koszty utrzymania. Bycie singlem zatem nie wyklucza otrzymania pożyczki.

Pójdź po poradę

Dobrym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z pomocy pośrednika, który z pewnością znajdzie dla nas odpowiednie mieszkanie. Sami również przeglądajmy jak najwięcej ofert, by być zorientowanym na rynku nieruchomości w Bydgoszczy. Pamiętajmy, aby dobrze przemyśleć podejmowaną decyzję, a na pewno nie będziemy jej żałować. Zarówno wynajem, jak i kupno mieszkania w Bydgoszczy ma swoje wady i zalety, dlatego weźmy pod uwagę indywidualne preferencje, a przede wszystkim – własne marzenia.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK