17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

Dawid Płociński

Pełne umeblowanie
Jednym ze sposobów aranżacji mieszkania do wynajęcia w Bydgoszczy jest jego całkowite wyposażenie – we wszystkie niezbędne meble, komplet wypoczynkowy, łóżko, szafkę łazienkową itp. Wówczas konieczny jest również zakup sprzętów AGD, takich jak kuchenka czy lodówka. Niektórzy właściciele decydują się nawet na pozostawienie w mieszkaniu naczyń, pościeli, odkurzacza itp.

Minimalistyczne umeblowanie
Aranżując mieszkanie w Bydgoszczy pod wynajem możemy również postawić na minimalizm – umieścić w nim meble, jednak jedynie te najpotrzebniejsze. Mowa o łóżku, szafie i biurku oraz podstawowych elementach wyposażenia kuchni oraz łazienki, które muszą znaleźć się w każdym mieszkaniu.

Mieszkanie nieumeblowane
Trzecią opcją jest pozostawienie niemal całkowicie pustej przestrzeni – poza wyposażeniem łazienki oraz kuchni, m.in. w zlew, toaletę, kabinę prysznicową bądź wannę. Wówczas lokatorzy, którzy wynajmą od nas mieszkanie, będą mieli całkowitą dowolność w aranżacji wnętrz. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku wynajmujących, którzy posiadają własne meble i przeprowadzają się razem z nimi.

Funkcjonalność mieszkania aranżowanego na wynajem w Bydgoszczy
Mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy powinno być przede wszystkim praktyczne. Urządzając wnętrza, nie warto kierować się swoimi gustami i wyposażać ich w swoje wymarzone sprzęty, gdyż i tak będą one zamieszkiwane przez obcych dla nas ludzi. Najważniejsze, aby mieszkanie w Bydgoszczy było funkcjonalne i pozwalało wynajmującym na komfortowe korzystanie z pomieszczeń. Warto więc zadbać przede wszystkim o odpowiednie miejsce do spania, wystarczającą ilość przestrzeni do przechowywania – dobrym pomysłem okażą się szafy wnękowe – oraz dobre zagospodarowanie miejsca w kuchni – np. zastąpienie dużego stołu wyspą kuchenną, która będzie jednocześnie nim oraz blatem. Nawet najmniejsze mieszkania da się urządzić w funkcjonalny sposób – dzisiejsze czasy dają nam mnóstwo możliwości!

Uniwersalne, stonowane kolory
Wybierając kolor ścian do mieszkania pod wynajem w Bydgoszczy – oraz w każdym innym mieście – najlepiej postawić na biel lub odcienie szarości. To najbardziej uniwersalne barwy, do których dopasować można niemal każdy mebel i dodatek. W przypadku większych zabrudzeń, białą ścianę najłatwiej jest także przemalować – w przypadku pomarańczowej czy zielonej nie jest to już tak prosta sprawa. Co więcej, jasne, stonowane barwy optycznie powiększają pomieszczenie i dają wrażenie czystości w danym wnętrzu. Poszukując podłóg bądź elementów wyposażenia mieszkania na wynajem w Bydgoszczy, szczególną uwagę warto zwrócić z kolei na jakość wykonania – kolor jest tutaj mniej istotny.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK