17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

Dawid Płociński

Pełne umeblowanie
Jednym ze sposobów aranżacji mieszkania do wynajęcia w Bydgoszczy jest jego całkowite wyposażenie – we wszystkie niezbędne meble, komplet wypoczynkowy, łóżko, szafkę łazienkową itp. Wówczas konieczny jest również zakup sprzętów AGD, takich jak kuchenka czy lodówka. Niektórzy właściciele decydują się nawet na pozostawienie w mieszkaniu naczyń, pościeli, odkurzacza itp.

Minimalistyczne umeblowanie
Aranżując mieszkanie w Bydgoszczy pod wynajem możemy również postawić na minimalizm – umieścić w nim meble, jednak jedynie te najpotrzebniejsze. Mowa o łóżku, szafie i biurku oraz podstawowych elementach wyposażenia kuchni oraz łazienki, które muszą znaleźć się w każdym mieszkaniu.

Mieszkanie nieumeblowane
Trzecią opcją jest pozostawienie niemal całkowicie pustej przestrzeni – poza wyposażeniem łazienki oraz kuchni, m.in. w zlew, toaletę, kabinę prysznicową bądź wannę. Wówczas lokatorzy, którzy wynajmą od nas mieszkanie, będą mieli całkowitą dowolność w aranżacji wnętrz. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku wynajmujących, którzy posiadają własne meble i przeprowadzają się razem z nimi.

Funkcjonalność mieszkania aranżowanego na wynajem w Bydgoszczy
Mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy powinno być przede wszystkim praktyczne. Urządzając wnętrza, nie warto kierować się swoimi gustami i wyposażać ich w swoje wymarzone sprzęty, gdyż i tak będą one zamieszkiwane przez obcych dla nas ludzi. Najważniejsze, aby mieszkanie w Bydgoszczy było funkcjonalne i pozwalało wynajmującym na komfortowe korzystanie z pomieszczeń. Warto więc zadbać przede wszystkim o odpowiednie miejsce do spania, wystarczającą ilość przestrzeni do przechowywania – dobrym pomysłem okażą się szafy wnękowe – oraz dobre zagospodarowanie miejsca w kuchni – np. zastąpienie dużego stołu wyspą kuchenną, która będzie jednocześnie nim oraz blatem. Nawet najmniejsze mieszkania da się urządzić w funkcjonalny sposób – dzisiejsze czasy dają nam mnóstwo możliwości!

Uniwersalne, stonowane kolory
Wybierając kolor ścian do mieszkania pod wynajem w Bydgoszczy – oraz w każdym innym mieście – najlepiej postawić na biel lub odcienie szarości. To najbardziej uniwersalne barwy, do których dopasować można niemal każdy mebel i dodatek. W przypadku większych zabrudzeń, białą ścianę najłatwiej jest także przemalować – w przypadku pomarańczowej czy zielonej nie jest to już tak prosta sprawa. Co więcej, jasne, stonowane barwy optycznie powiększają pomieszczenie i dają wrażenie czystości w danym wnętrzu. Poszukując podłóg bądź elementów wyposażenia mieszkania na wynajem w Bydgoszczy, szczególną uwagę warto zwrócić z kolei na jakość wykonania – kolor jest tutaj mniej istotny.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

18.11.2021

Dla kogo mieszkanie w bydgoskim Fordonie?

Bydgoszcz jako największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego posiada kilkanaście dzielnic. Jedną z nich jest Fordon. Sprawdzamy, jakie zalety ma ta dzielnica.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK