17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

Dawid Płociński

Pełne umeblowanie
Jednym ze sposobów aranżacji mieszkania do wynajęcia w Bydgoszczy jest jego całkowite wyposażenie – we wszystkie niezbędne meble, komplet wypoczynkowy, łóżko, szafkę łazienkową itp. Wówczas konieczny jest również zakup sprzętów AGD, takich jak kuchenka czy lodówka. Niektórzy właściciele decydują się nawet na pozostawienie w mieszkaniu naczyń, pościeli, odkurzacza itp.

Minimalistyczne umeblowanie
Aranżując mieszkanie w Bydgoszczy pod wynajem możemy również postawić na minimalizm – umieścić w nim meble, jednak jedynie te najpotrzebniejsze. Mowa o łóżku, szafie i biurku oraz podstawowych elementach wyposażenia kuchni oraz łazienki, które muszą znaleźć się w każdym mieszkaniu.

Mieszkanie nieumeblowane
Trzecią opcją jest pozostawienie niemal całkowicie pustej przestrzeni – poza wyposażeniem łazienki oraz kuchni, m.in. w zlew, toaletę, kabinę prysznicową bądź wannę. Wówczas lokatorzy, którzy wynajmą od nas mieszkanie, będą mieli całkowitą dowolność w aranżacji wnętrz. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku wynajmujących, którzy posiadają własne meble i przeprowadzają się razem z nimi.

Funkcjonalność mieszkania aranżowanego na wynajem w Bydgoszczy
Mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy powinno być przede wszystkim praktyczne. Urządzając wnętrza, nie warto kierować się swoimi gustami i wyposażać ich w swoje wymarzone sprzęty, gdyż i tak będą one zamieszkiwane przez obcych dla nas ludzi. Najważniejsze, aby mieszkanie w Bydgoszczy było funkcjonalne i pozwalało wynajmującym na komfortowe korzystanie z pomieszczeń. Warto więc zadbać przede wszystkim o odpowiednie miejsce do spania, wystarczającą ilość przestrzeni do przechowywania – dobrym pomysłem okażą się szafy wnękowe – oraz dobre zagospodarowanie miejsca w kuchni – np. zastąpienie dużego stołu wyspą kuchenną, która będzie jednocześnie nim oraz blatem. Nawet najmniejsze mieszkania da się urządzić w funkcjonalny sposób – dzisiejsze czasy dają nam mnóstwo możliwości!

Uniwersalne, stonowane kolory
Wybierając kolor ścian do mieszkania pod wynajem w Bydgoszczy – oraz w każdym innym mieście – najlepiej postawić na biel lub odcienie szarości. To najbardziej uniwersalne barwy, do których dopasować można niemal każdy mebel i dodatek. W przypadku większych zabrudzeń, białą ścianę najłatwiej jest także przemalować – w przypadku pomarańczowej czy zielonej nie jest to już tak prosta sprawa. Co więcej, jasne, stonowane barwy optycznie powiększają pomieszczenie i dają wrażenie czystości w danym wnętrzu. Poszukując podłóg bądź elementów wyposażenia mieszkania na wynajem w Bydgoszczy, szczególną uwagę warto zwrócić z kolei na jakość wykonania – kolor jest tutaj mniej istotny.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
22.07.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osowej Górze?

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Osowa Góra. To miejsce otoczone naturą, dające mieszkańcom wiele możliwości. Co dokładnie wyróżnia tę wdzięczną bydgoską dzielnicę i dla kogo okaże się ona dobrym miejscem zamieszkania?

06.07.2022

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Podczas poszukiwań nieruchomości w głowie każdego z nas rodzi się mnóstwo wątpliwości. Oto kilka z najczęściej zadawanych pytań dotyczących mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy!

04.07.2022

Czym jest rentowność najmu nieruchomości?

Rentowność najmu pomaga ocenić rentowność danej inwestycji. Dzięki temu jeszcze przed kupnem mieszkania w Bydgoszczy, jesteśmy w stanie oszacować zyski i straty związane z tak ważnym zakupem. Czym dokładnie jest rentowność najmu i w jaki sposób można ją obliczyć?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK