27.09.2019

Dom czy mieszkanie w Bydgoszczy – na co się zdecydować?

Wybór miejsca do zamieszkania jest bez wątpienia jedną z trudniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć w życiu. Przestrzeń, w której się funkcjonuje, ma niebagatelne znaczenie dla naszego samopoczucia i ogólnego poziomu zadowolenia. Podczas poszukiwania swojego lokum, trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników i zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami i potrzebami swoimi i swoich bliskich.

Dawid Płociński

Co należy brać pod uwagę przy wyborze miejsca do zamieszkania w Bydgoszczy?

Z pewnością jednym z ważniejszych czynników decydujących o wyborze miejsca do zamieszkania w Bydgoszczy jest to, czy jest się singlem, czy ma się rodzinę. W pierwszym przypadku najbardziej rozsądnym i uzasadnionym ekonomicznie wyborem jest kupno mieszkania w Bydgoszczy. Zarówno koszty zakupu, jak i utrzymania takiej nieruchomości, szczególnie jeśli posiada ona niewielki metraż, są daleko niższe, niż w przypadku domku jednorodzinnego. Poza tym osiedla mieszkaniowe zazwyczaj zlokalizowane są bliżej centrum, co stanowi duże ułatwienie, jeśli weźmie się pod uwagę dojazdy do pracy czy aktywność towarzyską w wolnym czasie. Rodziny z dziećmi lub rodziny wielopokoleniowe będą z kolei miały o wiele bardziej komfortowe warunki, jeśli zdecydują się na dom położony na obrzeżach miasta lub w spokojnych dzielnicach w Bydgoszczy. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak ważne jest to, by każdy członek rodziny miał dla siebie własną przestrzeń, a to jest możliwe tylko wtedy, gdy lokum ma odpowiednio duży metraż.

Zalety mieszkania w Bydgoszczy

Z zakupu mieszkania w Bydgoszczy z pewnością będą zadowolone te osoby, którym zależy na możliwości szybkiego przemieszczania się w obrębie centrum. Dużo czasu spędzamy w pracy, więc szkoda go tracić jeszcze więcej na długie dojazdy do domu. Mieszkanie blisko centrum to korzystne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które nie jeżdżą samochodem i wolą przemieszczać się komunikacją miejską, rowerem lub na pieszo. Bliskość biur, sklepów, przychodni lekarskich, galerii handlowych, kin, teatrów, restauracji i innych miejsc związanych z szeroko rozumianą kulturą i rozrywką powoduje, że posiadanie czterech kątów w centrum opłaca się szczególnie młodym, aktywnym zawodowo i towarzysko osobom.

Korzyści płynące z zakupu domu w Bydgoszczy

Marzenie o posiadaniu dużego domu, najlepiej ze sporym ogrodem, położonego w zacisznym miejscu, blisko natury, towarzyszy przede wszystkim rodzinom z dziećmi. Poczucie swobody, bezpieczeństwa i komfortu, jakie daje mieszkanie we własnym domu, jest nie do przecenienia. Odchodzą problemy związane z uciążliwym sąsiedztwem, hałasem z ulicy i niebezpieczeństwem związanym z natężonym ruchem samochodów oraz brakiem intymności. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że mieszkanie wystawione na sprzedaż w Bydgoszczyzlokalizowane z dala od centrum, wiąże się z koniecznością codziennych dojazdów do pracy i szkoły, a nierzadko także dowożeniem dzieci na dodatkowe zajęcia czy spotkania z kolegami i koleżankami. Optymalnym rozwiązaniem byłby zakup domu położonego w zacisznych rejonach Bydgoszczy, przy czym koszty takich nieruchomości potrafią być naprawdę wysokie.

Gdy w grę wchodzi wybór miejsca do zamieszkania w Bydgoszczy, nie ma jedynie słusznego rozwiązania. Pod uwagę trzeba wziąć zarówno swoje życiowe priorytety, jak i możliwości finansowe. Rozważając wszystkie „za” i „przeciw”, trzeba zaufać sobie, ale też wsłuchać się w sugestie naszych bliskich.

 

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK