27.09.2019

Dom czy mieszkanie w Bydgoszczy – na co się zdecydować?

Wybór miejsca do zamieszkania jest bez wątpienia jedną z trudniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć w życiu. Przestrzeń, w której się funkcjonuje, ma niebagatelne znaczenie dla naszego samopoczucia i ogólnego poziomu zadowolenia. Podczas poszukiwania swojego lokum, trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników i zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami i potrzebami swoimi i swoich bliskich.

Dawid Płociński

Co należy brać pod uwagę przy wyborze miejsca do zamieszkania w Bydgoszczy?

Z pewnością jednym z ważniejszych czynników decydujących o wyborze miejsca do zamieszkania w Bydgoszczy jest to, czy jest się singlem, czy ma się rodzinę. W pierwszym przypadku najbardziej rozsądnym i uzasadnionym ekonomicznie wyborem jest kupno mieszkania w Bydgoszczy. Zarówno koszty zakupu, jak i utrzymania takiej nieruchomości, szczególnie jeśli posiada ona niewielki metraż, są daleko niższe, niż w przypadku domku jednorodzinnego. Poza tym osiedla mieszkaniowe zazwyczaj zlokalizowane są bliżej centrum, co stanowi duże ułatwienie, jeśli weźmie się pod uwagę dojazdy do pracy czy aktywność towarzyską w wolnym czasie. Rodziny z dziećmi lub rodziny wielopokoleniowe będą z kolei miały o wiele bardziej komfortowe warunki, jeśli zdecydują się na dom położony na obrzeżach miasta lub w spokojnych dzielnicach w Bydgoszczy. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak ważne jest to, by każdy członek rodziny miał dla siebie własną przestrzeń, a to jest możliwe tylko wtedy, gdy lokum ma odpowiednio duży metraż.

Zalety mieszkania w Bydgoszczy

Z zakupu mieszkania w Bydgoszczy z pewnością będą zadowolone te osoby, którym zależy na możliwości szybkiego przemieszczania się w obrębie centrum. Dużo czasu spędzamy w pracy, więc szkoda go tracić jeszcze więcej na długie dojazdy do domu. Mieszkanie blisko centrum to korzystne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które nie jeżdżą samochodem i wolą przemieszczać się komunikacją miejską, rowerem lub na pieszo. Bliskość biur, sklepów, przychodni lekarskich, galerii handlowych, kin, teatrów, restauracji i innych miejsc związanych z szeroko rozumianą kulturą i rozrywką powoduje, że posiadanie czterech kątów w centrum opłaca się szczególnie młodym, aktywnym zawodowo i towarzysko osobom.

Korzyści płynące z zakupu domu w Bydgoszczy

Marzenie o posiadaniu dużego domu, najlepiej ze sporym ogrodem, położonego w zacisznym miejscu, blisko natury, towarzyszy przede wszystkim rodzinom z dziećmi. Poczucie swobody, bezpieczeństwa i komfortu, jakie daje mieszkanie we własnym domu, jest nie do przecenienia. Odchodzą problemy związane z uciążliwym sąsiedztwem, hałasem z ulicy i niebezpieczeństwem związanym z natężonym ruchem samochodów oraz brakiem intymności. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że mieszkanie wystawione na sprzedaż w Bydgoszczyzlokalizowane z dala od centrum, wiąże się z koniecznością codziennych dojazdów do pracy i szkoły, a nierzadko także dowożeniem dzieci na dodatkowe zajęcia czy spotkania z kolegami i koleżankami. Optymalnym rozwiązaniem byłby zakup domu położonego w zacisznych rejonach Bydgoszczy, przy czym koszty takich nieruchomości potrafią być naprawdę wysokie.

Gdy w grę wchodzi wybór miejsca do zamieszkania w Bydgoszczy, nie ma jedynie słusznego rozwiązania. Pod uwagę trzeba wziąć zarówno swoje życiowe priorytety, jak i możliwości finansowe. Rozważając wszystkie „za” i „przeciw”, trzeba zaufać sobie, ale też wsłuchać się w sugestie naszych bliskich.

 

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
22.07.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osowej Górze?

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Osowa Góra. To miejsce otoczone naturą, dające mieszkańcom wiele możliwości. Co dokładnie wyróżnia tę wdzięczną bydgoską dzielnicę i dla kogo okaże się ona dobrym miejscem zamieszkania?

06.07.2022

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Podczas poszukiwań nieruchomości w głowie każdego z nas rodzi się mnóstwo wątpliwości. Oto kilka z najczęściej zadawanych pytań dotyczących mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy!

04.07.2022

Czym jest rentowność najmu nieruchomości?

Rentowność najmu pomaga ocenić rentowność danej inwestycji. Dzięki temu jeszcze przed kupnem mieszkania w Bydgoszczy, jesteśmy w stanie oszacować zyski i straty związane z tak ważnym zakupem. Czym dokładnie jest rentowność najmu i w jaki sposób można ją obliczyć?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK