27.09.2019

Dom czy mieszkanie w Bydgoszczy – na co się zdecydować?

Wybór miejsca do zamieszkania jest bez wątpienia jedną z trudniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć w życiu. Przestrzeń, w której się funkcjonuje, ma niebagatelne znaczenie dla naszego samopoczucia i ogólnego poziomu zadowolenia. Podczas poszukiwania swojego lokum, trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników i zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami i potrzebami swoimi i swoich bliskich.

Dawid Płociński

Co należy brać pod uwagę przy wyborze miejsca do zamieszkania w Bydgoszczy?

Z pewnością jednym z ważniejszych czynników decydujących o wyborze miejsca do zamieszkania w Bydgoszczy jest to, czy jest się singlem, czy ma się rodzinę. W pierwszym przypadku najbardziej rozsądnym i uzasadnionym ekonomicznie wyborem jest kupno mieszkania w Bydgoszczy. Zarówno koszty zakupu, jak i utrzymania takiej nieruchomości, szczególnie jeśli posiada ona niewielki metraż, są daleko niższe, niż w przypadku domku jednorodzinnego. Poza tym osiedla mieszkaniowe zazwyczaj zlokalizowane są bliżej centrum, co stanowi duże ułatwienie, jeśli weźmie się pod uwagę dojazdy do pracy czy aktywność towarzyską w wolnym czasie. Rodziny z dziećmi lub rodziny wielopokoleniowe będą z kolei miały o wiele bardziej komfortowe warunki, jeśli zdecydują się na dom położony na obrzeżach miasta lub w spokojnych dzielnicach w Bydgoszczy. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak ważne jest to, by każdy członek rodziny miał dla siebie własną przestrzeń, a to jest możliwe tylko wtedy, gdy lokum ma odpowiednio duży metraż.

Zalety mieszkania w Bydgoszczy

Z zakupu mieszkania w Bydgoszczy z pewnością będą zadowolone te osoby, którym zależy na możliwości szybkiego przemieszczania się w obrębie centrum. Dużo czasu spędzamy w pracy, więc szkoda go tracić jeszcze więcej na długie dojazdy do domu. Mieszkanie blisko centrum to korzystne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które nie jeżdżą samochodem i wolą przemieszczać się komunikacją miejską, rowerem lub na pieszo. Bliskość biur, sklepów, przychodni lekarskich, galerii handlowych, kin, teatrów, restauracji i innych miejsc związanych z szeroko rozumianą kulturą i rozrywką powoduje, że posiadanie czterech kątów w centrum opłaca się szczególnie młodym, aktywnym zawodowo i towarzysko osobom.

Korzyści płynące z zakupu domu w Bydgoszczy

Marzenie o posiadaniu dużego domu, najlepiej ze sporym ogrodem, położonego w zacisznym miejscu, blisko natury, towarzyszy przede wszystkim rodzinom z dziećmi. Poczucie swobody, bezpieczeństwa i komfortu, jakie daje mieszkanie we własnym domu, jest nie do przecenienia. Odchodzą problemy związane z uciążliwym sąsiedztwem, hałasem z ulicy i niebezpieczeństwem związanym z natężonym ruchem samochodów oraz brakiem intymności. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że mieszkanie wystawione na sprzedaż w Bydgoszczyzlokalizowane z dala od centrum, wiąże się z koniecznością codziennych dojazdów do pracy i szkoły, a nierzadko także dowożeniem dzieci na dodatkowe zajęcia czy spotkania z kolegami i koleżankami. Optymalnym rozwiązaniem byłby zakup domu położonego w zacisznych rejonach Bydgoszczy, przy czym koszty takich nieruchomości potrafią być naprawdę wysokie.

Gdy w grę wchodzi wybór miejsca do zamieszkania w Bydgoszczy, nie ma jedynie słusznego rozwiązania. Pod uwagę trzeba wziąć zarówno swoje życiowe priorytety, jak i możliwości finansowe. Rozważając wszystkie „za” i „przeciw”, trzeba zaufać sobie, ale też wsłuchać się w sugestie naszych bliskich.

 

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK