08.11.2019

Dlaczego zdecydować się na zakup mieszkania z rynku wtórnego w Bydgoszczy?

Szukając mieszkania do kupna w Bydgoszczy, stajemy przed wyborem: zdecydować się na lokum z rynku pierwotnego czy wtórnego? Dziś postaramy się przedstawić zalety opcji kupna mieszkania z rynku wtórnego, wskazując na najważniejsze plusy tego rozwiązania.

Dlaczego warto przyjrzeć się mieszkaniom na sprzedaż z rynku wtórnego?

Dawid Płociński

Mieszkania z rynku wtórnego na sprzedaż nadal cieszą się popularnością i stają się obiektem uwagi osób poszukujących miejsca, w którym chciałby zamieszkać. Za obraniem takiego rozwiązania przemawia niejednokrotnie niższa cena i możliwość jej negocjacji. Na rynku wtórnym znajdziemy wiele ofert mieszkań, które zakupimy na atrakcyjnych warunkach, bo wymagają na przykład drobnego remontu i odświeżenia. Przeprowadzając go na własnych zasadach i angażując w działania solidną i niedrogą ekipę remontową, jesteśmy w stanie ostatecznie zaoszczędzić na dokonanej transakcji. Mieszkania z rynku wtórnego w Bydgoszczy to również dobra opcja, kiedy jesteśmy zdecydowani na natychmiastowe kupno i dopełnienie formalności związanych z interesującym nas lokum oraz przeprowadzkę do niego. Często bowiem jest to możliwe „od zaraz”, a w przypadku mieszkań deweloperskich od czasu kupna nieruchomości do zamieszkania w niej może minąć trochę czasu. Tak dzieje się głównie w przypadku mieszkań jeszcze nieukończonych lub zaplanowanych do budowy.

Sprzedaż mieszkań z rynku wtórnego – jakie inne zalety płyną z tego rozwiązania?

Kolejnym plusem mieszkań pochodzących z tzw. „drugiej ręki” jest możliwość wprowadzenia się do wyposażonego już w meble i sprzęty AGD mieszkania. Często jest to opcja, którą oferuje poprzedni właściciel nieruchomości. To wygoda zarówno dla niego, jak i dla nowego właściciela lokum. Zazwyczaj dodatkowe udogodnienia dostępne są w atrakcyjnej cenie. Warto wspomnieć także o możliwości wcześniejszego poznania okolicy, w której mieści się interesujące nas mieszkanie wystawione na sprzedaż w Bydgoszczy. Jesteśmy w stanie ocenić wówczas, czy w okolicy dostępna jest dogodna komunikacja miejska, sklepy, punkty usługowe, szkoły i przedszkola. W przypadku nieruchomości w stanie deweloperskim nie zawsze jest to możliwe, bo nowe obiekty pojawiają się głównie na terenach jeszcze niezagospodarowanych. To także możliwość wypytania o sąsiadów i wcześniejszego ich poznania. Poza tym mieszkania z rynku wtórnego można znaleźć zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta, co pozwala na szeroki wybór spośród dostępnych ofert.

Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego – Bydgoszcz jako miasto warte uwagi

Szukając mieszkań na sprzedaż z rynku wtórnego w województwie-kujawsko pomorskim, warto zapoznać się z bogatą ofertą nieruchomości zlokalizowanych w Bydgoszczy. Miasto zachęca do zamieszkania nie tylko bogatą infrastrukturą, ale też rozwijającym się rynkiem pracy. Dogodna lokalizacja sprawia, że zarówno z obrzeży, jak i centrum miasta dotrzesz wszędzie na czas. Szukasz pomocy w wyborze idealnego mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z pomocy profesjonalnego biura nieruchomości.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
22.07.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osowej Górze?

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Osowa Góra. To miejsce otoczone naturą, dające mieszkańcom wiele możliwości. Co dokładnie wyróżnia tę wdzięczną bydgoską dzielnicę i dla kogo okaże się ona dobrym miejscem zamieszkania?

06.07.2022

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Podczas poszukiwań nieruchomości w głowie każdego z nas rodzi się mnóstwo wątpliwości. Oto kilka z najczęściej zadawanych pytań dotyczących mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy!

04.07.2022

Czym jest rentowność najmu nieruchomości?

Rentowność najmu pomaga ocenić rentowność danej inwestycji. Dzięki temu jeszcze przed kupnem mieszkania w Bydgoszczy, jesteśmy w stanie oszacować zyski i straty związane z tak ważnym zakupem. Czym dokładnie jest rentowność najmu i w jaki sposób można ją obliczyć?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK