08.11.2019

Dlaczego zdecydować się na zakup mieszkania z rynku wtórnego w Bydgoszczy?

Szukając mieszkania do kupna w Bydgoszczy, stajemy przed wyborem: zdecydować się na lokum z rynku pierwotnego czy wtórnego? Dziś postaramy się przedstawić zalety opcji kupna mieszkania z rynku wtórnego, wskazując na najważniejsze plusy tego rozwiązania.

Dlaczego warto przyjrzeć się mieszkaniom na sprzedaż z rynku wtórnego?

Dawid Płociński

Mieszkania z rynku wtórnego na sprzedaż nadal cieszą się popularnością i stają się obiektem uwagi osób poszukujących miejsca, w którym chciałby zamieszkać. Za obraniem takiego rozwiązania przemawia niejednokrotnie niższa cena i możliwość jej negocjacji. Na rynku wtórnym znajdziemy wiele ofert mieszkań, które zakupimy na atrakcyjnych warunkach, bo wymagają na przykład drobnego remontu i odświeżenia. Przeprowadzając go na własnych zasadach i angażując w działania solidną i niedrogą ekipę remontową, jesteśmy w stanie ostatecznie zaoszczędzić na dokonanej transakcji. Mieszkania z rynku wtórnego w Bydgoszczy to również dobra opcja, kiedy jesteśmy zdecydowani na natychmiastowe kupno i dopełnienie formalności związanych z interesującym nas lokum oraz przeprowadzkę do niego. Często bowiem jest to możliwe „od zaraz”, a w przypadku mieszkań deweloperskich od czasu kupna nieruchomości do zamieszkania w niej może minąć trochę czasu. Tak dzieje się głównie w przypadku mieszkań jeszcze nieukończonych lub zaplanowanych do budowy.

Sprzedaż mieszkań z rynku wtórnego – jakie inne zalety płyną z tego rozwiązania?

Kolejnym plusem mieszkań pochodzących z tzw. „drugiej ręki” jest możliwość wprowadzenia się do wyposażonego już w meble i sprzęty AGD mieszkania. Często jest to opcja, którą oferuje poprzedni właściciel nieruchomości. To wygoda zarówno dla niego, jak i dla nowego właściciela lokum. Zazwyczaj dodatkowe udogodnienia dostępne są w atrakcyjnej cenie. Warto wspomnieć także o możliwości wcześniejszego poznania okolicy, w której mieści się interesujące nas mieszkanie wystawione na sprzedaż w Bydgoszczy. Jesteśmy w stanie ocenić wówczas, czy w okolicy dostępna jest dogodna komunikacja miejska, sklepy, punkty usługowe, szkoły i przedszkola. W przypadku nieruchomości w stanie deweloperskim nie zawsze jest to możliwe, bo nowe obiekty pojawiają się głównie na terenach jeszcze niezagospodarowanych. To także możliwość wypytania o sąsiadów i wcześniejszego ich poznania. Poza tym mieszkania z rynku wtórnego można znaleźć zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta, co pozwala na szeroki wybór spośród dostępnych ofert.

Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego – Bydgoszcz jako miasto warte uwagi

Szukając mieszkań na sprzedaż z rynku wtórnego w województwie-kujawsko pomorskim, warto zapoznać się z bogatą ofertą nieruchomości zlokalizowanych w Bydgoszczy. Miasto zachęca do zamieszkania nie tylko bogatą infrastrukturą, ale też rozwijającym się rynkiem pracy. Dogodna lokalizacja sprawia, że zarówno z obrzeży, jak i centrum miasta dotrzesz wszędzie na czas. Szukasz pomocy w wyborze idealnego mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z pomocy profesjonalnego biura nieruchomości.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK