11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Dawid Płociński

Pomoc w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości
Głównym zadaniem i celem pośrednika nieruchomości jest pomoc w odnalezieniu odpowiedniego domu lub mieszkania. Zna on rynek nieruchomości znacznie lepiej niż kupujący, dzięki czemu jest w stanie stworzyć dla swojego klienta idealną ofertę. Pośrednik bierze pod uwagę wszystkie potrzeby kupującego, a jeśli trzeba – pomaga dokładnie je określić. Pierwsza rozmowa z pośrednikiem ma więc bardzo duże znaczenie – to właśnie wtedy poznaje on oczekiwania, preferencje czy budżet osoby poszukującej nieruchomości
w Bydgoszczy.

Negocjacje ceny nieruchomości
Ceny nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy różnią się między sobą m.in. ze względu na lokalizację, standard czy udogodnienia dla kupującego. Znając konkretny budżet swojego klienta, pośrednik może zdziałać wiele w kwestii ostatecznej ceny nieruchomości. Dla osoby, która kupuje mieszkanie czy dom po raz pierwszy, ten proces z pewnością jest dużo trudniejszy. Pośrednik natomiast bierze udział w takich negocjacjach na co dzień. Zna on zatem konkretne metody i podchodzi do tematu „na chłodno”, tak, aby osiągnąć cel – swój i kupującego. Wynegocjowana cena powinna odpowiadać zarówno osobie kupującej, jak i sprzedającej mieszkanie w Bydgoszczy.

Sprawdzenie stanu prawnego domu lub mieszkania
Pośrednik powinien także zająć się dokładnym sprawdzeniem stanu prawnego nieruchomości, którą zamierzamy kupić. Pozwoli to uniknąć pewnych „haczyków” sprzedawców oraz niepotrzebnego stresu. Niekiedy wystawiając mieszkanie lub dom na sprzedaż, właściciele starają się zatuszować pewne kwestie. Dzięki współpracy z pośrednikiem możemy mieć pewność, że w przypadku danej nieruchomości nie będziemy musieli martwić się pułapkami.

Doradztwo i wsparcie na każdym etapie kupna nieruchomości
Zadaniem pośrednika jest bieżące doradztwo oraz wspieranie klienta na wszystkich etapach zakupu nieruchomości. Nie tylko pomaga on w odnalezieniu wymarzonego mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy oraz odpowiednim dopasowaniu oferty, ale również sprawdza stan prawny nieruchomości, sporządza stosowną umowę i bierze udział w zamknięciu transakcji ze sprzedającym. Jeśli podczas poszukiwań domu lub mieszkania mamy wątpliwości, zaufany pośrednik może się okazać najlepszym doradcą. Nie tylko zapewnia on wsparcie podczas zakupu wymarzonej nieruchomości, ale i pomaga oszczędzić czas kupującego oraz stres związany z długimi poszukiwaniami, oglądaniem domów czy negocjowaniem ceny.

Decydując się na współpracę z pośrednikiem podczas poszukiwań domu lub mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, zawsze należy podpisać z nim umowę. Dokument określa strony umowy, czynności, których ma się podjąć pośrednik, wysokość wynagrodzenia oraz inne wspólnie ustalone zagadnienia.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

04.11.2022

Na co uważać by nie zniechęcić potencjalnego kupującego?

Zanim wystawisz nieruchomość na sprzedaż, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Prawidłowo sformułowane ogłoszenie, odpowiedni stan mieszkania czy uregulowane formalności to podstawa, jeśli nie chcesz zniechęcić potencjalnych kupujących. Czego warto unikać, aby nie odstraszyć zainteresowanych?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK