01.09.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Wyżynach?

Wyżyny to jedna z tych bydgoskich dzielnic, którą szczególnie warto poznać, poszukując mieszkania na sprzedaż. Co takiego okolica ma do zaoferowania mieszkańcom i dlaczego kupno nieruchomości na tym osiedlu to dobry wybór? Sprawdźmy!

Dawid Płociński

Tereny zielone i rekreacyjne w okolicach osiedla
Wyżyny to drugie pod względem wielkości bydgoskie osiedle. Jedną z największych zalet tej urokliwej okolicy jest ilość zielonych i rekreacyjnych terenów. To zdecydowanie idealna dzielnica mieszkaniowa dla wszystkich miłośników natury oraz sportów na świeżym powietrzu. Decydując się na zakup mieszkania na Wyżynach, mamy do dyspozycji 9,4 hektarów zieleni nieurządzonej i 5,4 hektarów tej zagospodarowanej – liczby mówią same za siebie! Dzielnicę doskonale uzupełnia Puszcza Bydgoska oraz Zbocze Bydgoskie – to miejsca z rozległą panoramą miasta, po których można spacerować godzinami. Jednym z najważniejszych punktów Wyżyn jest także powstała w 2021 roku minitężnia solankowa. W okolicy nie brakuje również placów zabaw dla najmłodszych oraz ścieżek rowerowych – a miasto planuje ich dalszą rozbudowę. Mieszkając w tej dzielnicy, możemy więc regularnie korzystać z jej dobrodziejstw na powietrzu.

Mnóstwo obiektów edukacyjnych i sportowych
Kupno mieszkania w Bydgoszczy na Wyżynach to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi. Mieszkańcy osiedla mają bowiem bardzo dobry dostęp do wielu obiektów sportowych. Boisko Orlik 2012, baseny „Laguna” i „Perła”, kompleks sportowy klubu Chemik Bydgoszcz – wszystkie te miejsca są do dyspozycji najmłodszych oraz dorosłych. Ponadto na terenie dzielnicy znajduje się także kilka przedszkoli, szkół podstawowych, szkół średnich i zespołów szkół – również tych z oddziałami integracyjnymi. Mieszkańcy „wyżyńskich” bloków i domów mogą też odwiedzać Osiedlowy Dom Kultury „Modraczek”, w którym regularnie organizowane są różnego rodzaju wystawy i zajęcia. Na Wyżynach nie ma miejsca na nudę!

Jakie są mieszkania na Wyżynach?
Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy w dzielnicy Wyżyny, które aktualnie mamy w swojej  przykuwają uwagę swoim wykończeniem oraz funkcjonalnością. To głównie lokale mieszkalne z rynku wtórnego, w których wykonano generalny remont. Są one wykończone i wyposażone zgodnie z najnowszymi standardami – stanowią więc idealny wybór dla miłośników nowoczesnych wnętrz. Dużym atutem mieszkań na bydgoskich Wyżynach jest także fakt, że są one w pełni umeblowane i wyjątkowo dobrze zagospodarowane – nawet w przypadku mniejszych metrażów. Mieszkania znajdują się w budynkach z windą, co jest bardzo dużym plusem zwłaszcza w przypadku osób starszych czy rodzin z małymi dziećmi.

Wyżyny to idealna lokalizacja mieszkaniowa dla osób, którym zależy na dostępie do obiektów edukacyjnych, rekreacyjnych czy kulturowych, a ponadto – na ciszy, spokoju i otoczeniu natury. Dlatego też, staramy się, żeby oferta mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy na Wyżynach właśnie – była stale dostępna w naszej szerokiej ofercie.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK