22.07.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osowej Górze?

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Osowa Góra. To miejsce otoczone naturą, dające mieszkańcom wiele możliwości. Co dokładnie wyróżnia tę wdzięczną bydgoską dzielnicę i dla kogo okaże się ona dobrym miejscem zamieszkania?

Dawid Płociński

Mnóstwo terenów zielonych
Dzielnica Osowa Góra to okolica pełna urokliwych zielonych terenów pod nazwą Park Osowa Góra. Oprócz prawie 15 hektarów parku znajduje się tam ponad 40 hektarów lasów. To jeden z powodów, dla których mieszkania na sprzedaż na Osowej Górze okażą się dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi, poszukujących miejsc na wspólne weekendowe wypady. Duża liczba zielonych skwerków zdecydowanie wpływa na samopoczucie i pomaga zrelaksować się po dniu w pracy lub szkole. W pobliżu osiedla znajdują się parki ze stawami, tereny zieleni z oczkami wodnymi, łąka i piękne zalesione zbocza. Co więcej, mieszkańcy Osowej Góry mogą zaangażować się w wolontariat wśród zwierzęcych przyjaciół – na zachodzie osiedla umiejscowione jest schronisko dla zwierząt, do którego można bez trudu dojechać komunikacją miejską.

Bliskie położenie Kanału Bydgoskiego i innych zbiorników wodnych
W niedalekiej odległości od Osowej Góry znajduje się największy i najważniejszy ciek wodny o nazwie Kanał Bydgoski. Śluzy Prądy i Osowa Góra oraz potok Flis to częste cele spacerów mieszkańców dzielnicy. Ponadto, w pobliżu kanału znajduje się Muzeum Kanału Bydgoskiego. Na terenie osiedla możemy znaleźć aż dziesięć zbiorników wodnych – nie tylko niewielkich stawów, ale i zagłębień polodowcowych. Kupno mieszkania w Bydgoszczy na Osowej Górze pozwala na codzienne obcowanie z naturą i odkrywanie jej piękna!

Szkoły podstawowe i wyższe w okolicach osiedla
Atutem dzielnicy Osowa Góra jest także łatwy dostęp do placówek oświatowych. Na osiedlu znajduje się zespół szkół z liceum ogólnokształcącym oraz osobna szkoła podstawowa z oddziałem przedszkolnym. Na jej terenie funkcjonuje ponadto sala gimnastyczna, basen „Sardynka” z pływalnią „Psi myśliwiec”, plac zabaw oraz zespół sportowy „Orlik 2012” z kortem tenisowym. Udostępnione na orliku boiska do piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki pozwalają dzieciom z osiedla dbać o kondycję fizyczną i rozwijać swoje sportowe pasje.

Dostęp do obiektów rozrywkowych i rekreacyjnych
Decydując się na zakup mieszkania w Bydgoszczy na osiedlu Osowa Góra, mamy dostęp do wszelkich niezbędnych obiektów sportowych i rozrywkowych. Basen, orliki, zielona siłownia, place zabaw dla najmłodszych, mini tężnia solankowa – wszystkie te miejsca czekają na mieszkańców tej pięknej dzielnicy. Na jej terenie nie zabrakło również ścieżek rowerowych i pieszego szlaku turystycznego. Ponadto, na osiedlu znajduje się budynek biblioteki publicznej, przychodnie i kliniki lekarskie oraz kościoły katolickie i ewangelickie.

Na Osowej Górze znajdziemy szeroki przekrój mieszkań o różnych powierzchniach i konfiguracji pomieszczeń. Z pewnością spełnią one oczekiwania zarówno par, jak i rodzin z dziećmi. Wyjątkowe okoliczności przyrody oraz łatwy dostęp do szkół, ośrodków zdrowia i obiektów rekreacyjnych sprawiają, że jest to jedna z najciekawszych dzielnic Bydgoszczy.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK