18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

Dawid Płociński

Co wyróżnia mieszkania na Osiedlu Leśnym?
Mieszkania na sprzedaż na Osiedlu Leśnym bez wątpienia przykują uwagę zarówno miłośników nowoczesnych budynków jak i klasycznych zabudowań. To głównie dwu- lub trzypokojowe nieruchomości w nowych apartamentowcach bądź blokach z tzw. starej cegły.  Większość z tych, które znajdziecie w naszej ofercie  jest w pełni urządzona i umeblowana – takie lokale czekają wyłącznie na przywitanie nowych właścicieli. Wśród ofert znajdziemy jednak także mieszkania do częściowego remontu. Wśród ofert znajdziemy także te, które są jeszcze w budowie –  z terminem realizacji na 2023 rok. To głównie ogłoszenia dotyczące monitorowanych i zamkniętych osiedli, które gwarantują mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa.

Dobra komunikacja i dojazd do centrum miasta
Decydując się na zakup mieszkania na Osiedlu Leśnym w Bydgoszczy, możemy liczyć na dobry dojazd do centrum miasta – zarówno autobusem, jak i tramwajem. Łatwy dostęp do wszystkich węzłów komunikacyjnych to jedna z największych zalet tej dzielnicy. Oprócz przystanków komunikacji miejskiej na osiedlu znajduje się także przystanek kolejowy Bydgoszcz Leśna.

Dostęp do wielu placówek medycznych
Na bydgoskim Osiedlu Leśnym nie brakuje placówek ochrony zdrowia, takich jak przychodnie, kliniki okulistyczne czy poradnie zdrowia psychicznego. To ośrodki zarówno prywatne, jak i państwowe. Ich bliskie położenie sprawia, że w celu odbycia wizyty nie ma konieczności przejazdu do centrum.

Bliskość szkół podstawowych i średnich
Zakup mieszkania na Osiedlu Leśnym okaże się idealną decyzją w przypadku rodzin z dziećmi. To zasługa dużej ilości placówek edukacyjnych położonych w niewielkiej odległości od bloków mieszkalnych. W dzielnicy tej znajdują się nie tylko żłóbki, szkoły podstawowe – państwowe i prywatne – czy liceum ogólnokształcące, ale również wydział humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Mieszkanie w okolicy może się więc okazać dobrym wyborem także dla studentów UKW.

Bliskie położenie stadionu oraz parku miejskiego.
W niedalekiej odległości od apartamentowców i bloków zlokalizowany jest także stadion piłkarsko-lekkoatletyczny im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Na jego terenie odbywały się jedne z największych imprez lekkoatletycznych oraz spotkań piłkarskich. To prawdziwa gratka dla miłośników sportu, którzy poszukują mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy. Co istotne, stadion jest częścią parku sportowego Zawiszy Bydgoszcz. Oprócz boisk i bieżni lekkoatletycznych nie zabrakło tam zatem hali podnoszenia ciężarów, sali z ringiem bokserskim, krytej strzelnicy czy hali do gimnastyki sportowej. Nie można także pominąć faktu, że Osiedle Leśne jest dzielnicą leżącą przy granicy z największym parkiem miejskim w Polsce – Myślęcinkiem. Ponad 800ha lasów i terenów spacerowych czeka na spacerowiczów i osoby kochające aktywny wypoczynek!

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

04.11.2022

Na co uważać by nie zniechęcić potencjalnego kupującego?

Zanim wystawisz nieruchomość na sprzedaż, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Prawidłowo sformułowane ogłoszenie, odpowiedni stan mieszkania czy uregulowane formalności to podstawa, jeśli nie chcesz zniechęcić potencjalnych kupujących. Czego warto unikać, aby nie odstraszyć zainteresowanych?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK