30.09.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Glinkach?

Bydgoska dzielnica o wdzięcznej nazwie Glinki to jedna z ciekawszych okolic w mieście. Poszukując mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zatem rozejrzeć się za nieruchomością właśnie w tej lokalizacji. Czym najbardziej zachęcają do siebie Glinki?

Dawid Płociński

Co wyróżnia mieszkania na Glinkach?
Mieszkania na sprzedaż na osiedlu Glinki to głównie lokale z rynku wtórnego – zarówno te w blokach z lat 70., jak i w nowszych apartamentowcach wybudowanych po 2010 roku. W ofercie mamy do wyboruw w większości mieszkania w całości umeblowane, o funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń. To lokale z ogrzewaniem miejskim, a niekiedy także z klimatyzacją, która latem okazuje się prawdziwym wybawieniem. Osobom, które szczególnie cenią sobie spokój i bezpieczeństwo, spodobają się zwłaszcza mieszkania w budynkach na terenie monitorowanym, wyposażone w rolety antywłamaniowe. Obecność tarasów i loggii w lokalach pozwala na podziwianie krajobrazu okolicy, z kolei winda dostępna w apartamentowcach znacząco ułatwia wchodzenie na wyższe piętra.

Dostęp do kilku placówek edukacyjnych
Kupno mieszkania w Bydgoszczy w dzielnicy Glinki to bardzo dobry wybór dla rodzin z dziećmi. W okolicy umiejscowione są bowiem trzy szkoły podstawowe, do której mogą uczęszczać najmłodsi mieszkańcy. Na Glinkach znajduje się także główna siedziba Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej – a takich ośrodków szkolenia nie znajdziemy w każdym mieście!

Duża ilość terenów zielonych
Na terenie Glinek znajduje się 17 hektarów nieurządzonych terenów zielonych. Mimo że nie są one zagospodarowane, nie stanowi to dużej przeszkody dla mieszkańców tej dzielnicy. Mają oni bowiem bardzo łatwy dostęp do urokliwej Puszczy Bydgoskiej – kupując mieszkanie na bydgoskich Glinkach, możemy więc podziwiać jej krajobraz w każdej wolnej chwili. To doskonała okolica dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Idealna okolica dla miłośników ruchu
Na osiedlu Glinki znajduje się także ścieżka rowerowa – co więcej, planowana jest jej rozbudowa. To idealna wiadomość dla wszystkich fanów dwóch kółek i rowerowych wypraw. Nie brakuje tutaj również pieszych szlaków turystycznych, co z pewnością spodoba się miłośnikom wędrówek, którzy poszukują mieszkania w Bydgoszczy. Na terenie osiedla nie brakuje też atrakcji dla amatorów rolek – w ubiegłym roku stworzono tam bowiem bezpieczny betonowy tor do jazdy. Jak widać, Glinki to idealna lokalizacja dla sportowców!

Bliskie położenie wielu obiektów przemysłowych
Decydując się na zakup mieszkania w Bydgoszczy na Glinkach, mamy łatwy dostęp zarówno do galerii handlowej, Makro czy popularnych restauracji fast food, jak i do obiektów typu drukarnia, salon samochodowy czy skład drewna. Możemy zatem bez przeszkód zrobić potrzebne zakupy, zjeść smaczny posiłek ze znajomymi, przygotować dokumenty do pracy czy… sprawić sobie nowe auto – bez konieczności przemieszczania się w inne części miasta. Warto jednak wiedzieć, że w razie potrzeby rozwinięta sieć komunikacji miejskiej czeka w gotowości!

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK