30.09.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Glinkach?

Bydgoska dzielnica o wdzięcznej nazwie Glinki to jedna z ciekawszych okolic w mieście. Poszukując mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zatem rozejrzeć się za nieruchomością właśnie w tej lokalizacji. Czym najbardziej zachęcają do siebie Glinki?

Dawid Płociński

Co wyróżnia mieszkania na Glinkach?
Mieszkania na sprzedaż na osiedlu Glinki to głównie lokale z rynku wtórnego – zarówno te w blokach z lat 70., jak i w nowszych apartamentowcach wybudowanych po 2010 roku. W ofercie mamy do wyboruw w większości mieszkania w całości umeblowane, o funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń. To lokale z ogrzewaniem miejskim, a niekiedy także z klimatyzacją, która latem okazuje się prawdziwym wybawieniem. Osobom, które szczególnie cenią sobie spokój i bezpieczeństwo, spodobają się zwłaszcza mieszkania w budynkach na terenie monitorowanym, wyposażone w rolety antywłamaniowe. Obecność tarasów i loggii w lokalach pozwala na podziwianie krajobrazu okolicy, z kolei winda dostępna w apartamentowcach znacząco ułatwia wchodzenie na wyższe piętra.

Dostęp do kilku placówek edukacyjnych
Kupno mieszkania w Bydgoszczy w dzielnicy Glinki to bardzo dobry wybór dla rodzin z dziećmi. W okolicy umiejscowione są bowiem trzy szkoły podstawowe, do której mogą uczęszczać najmłodsi mieszkańcy. Na Glinkach znajduje się także główna siedziba Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej – a takich ośrodków szkolenia nie znajdziemy w każdym mieście!

Duża ilość terenów zielonych
Na terenie Glinek znajduje się 17 hektarów nieurządzonych terenów zielonych. Mimo że nie są one zagospodarowane, nie stanowi to dużej przeszkody dla mieszkańców tej dzielnicy. Mają oni bowiem bardzo łatwy dostęp do urokliwej Puszczy Bydgoskiej – kupując mieszkanie na bydgoskich Glinkach, możemy więc podziwiać jej krajobraz w każdej wolnej chwili. To doskonała okolica dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Idealna okolica dla miłośników ruchu
Na osiedlu Glinki znajduje się także ścieżka rowerowa – co więcej, planowana jest jej rozbudowa. To idealna wiadomość dla wszystkich fanów dwóch kółek i rowerowych wypraw. Nie brakuje tutaj również pieszych szlaków turystycznych, co z pewnością spodoba się miłośnikom wędrówek, którzy poszukują mieszkania w Bydgoszczy. Na terenie osiedla nie brakuje też atrakcji dla amatorów rolek – w ubiegłym roku stworzono tam bowiem bezpieczny betonowy tor do jazdy. Jak widać, Glinki to idealna lokalizacja dla sportowców!

Bliskie położenie wielu obiektów przemysłowych
Decydując się na zakup mieszkania w Bydgoszczy na Glinkach, mamy łatwy dostęp zarówno do galerii handlowej, Makro czy popularnych restauracji fast food, jak i do obiektów typu drukarnia, salon samochodowy czy skład drewna. Możemy zatem bez przeszkód zrobić potrzebne zakupy, zjeść smaczny posiłek ze znajomymi, przygotować dokumenty do pracy czy… sprawić sobie nowe auto – bez konieczności przemieszczania się w inne części miasta. Warto jednak wiedzieć, że w razie potrzeby rozwinięta sieć komunikacji miejskiej czeka w gotowości!

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK