22.04.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Błoniu?

Błonie to przytulna dzielnica o doskonałej infrastrukturze, pełna ciągów zieleni i kwietnych dywanów. Dlaczego jeszcze warto kupić lokal mieszkaniowy na tym osiedlu?

Dawid Płociński

Co wyróżnia mieszkania na Błoniu?
Planując kupno mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Błonie. To urokliwa okolica, w której z powodzeniem znajdziemy kilka interesujących nieruchomości. Są to zarówno mieszkania jednopokojowe, jak i te z dwoma, trzema czy czterema pokojami – idealne dla rodzin z dziećmi. Większość ofert mieszkań na sprzedaż na Błoniu dotyczy nieruchomości w bardzo dobrym stanie – po generalnym remoncie lub w jego trakcie. Znajdują się one w blokach z lat 60., 80. i 90. Mieszkania urządzone według najnowszych standardów wyróżnia stylowy i przytulny wystrój. Ich dużym atutem jest także obecność balkonu, umożliwiającego podziwianie krajobrazu okolicy. Wśród ofert dostępne są również nieruchomości w stanie deweloperskim w Bydgoszczy w apartamentowcach z 2019 roku. Możemy też śmiało wybierać pomiędzy rynkiem wtórnym a pierwotnym.

Szkoły, przedszkola, domy kultury
W otoczeniu bloków na osiedlu Błonie znajdują się zarówno szkoły – podstawowe oraz średnie, jak również przedszkola i żłobki. Jest to zatem doskonała lokalizacja dla rodziców z dziećmi w każdym wieku. Oprócz nich, w bardzo bliskim położeniu znajduje się również przychodnia lekarska. Na terenie osiedla funkcjonuje też Dom Kultury „Orion”, zapewniający rozrywkę nie tylko dzieciom oraz młodzieży, ale i dorosłym mieszkańcom Błonia. Na uwagę zasługuje także Klub „Czołówka”. Co więcej, na Błoniu regularnie odbywają się wydarzenia kulturalno-muzyczne dla rodzin z okolicy. Duża ilość popularnych dyskontów spożywczych pozwala na sprawne wykonywanie zakupów, bez konieczności przemieszczania się w inne części miasta.

Doskonały dostęp do komunikacji miejskiej
Decydując się na zakup mieszkania w Bydgoszczy na osiedlu Błonie, możemy mieć pewność, że z łatwością dojedziemy w inne części miasta komunikacją miejską. W bliskim położeniu bloków znajduje się bowiem pętla autobusowa Osiedle Błonie, z której odjeżdża większość linii autobusowych. Ponadto, na terenie osiedla zlokalizowany jest także przystanek osobowy Bydgoszcz Błonie, skąd możemy podróżować pociągami Regio.

Tereny zielone i Kanał Bydgoski w zasięgu ręki
Główny obszar rekreacyjny osiedla stanowi klimatyczny leśny park o powierzchni 6 hektarów. Po przejściu przez linię kolejową obok parku, można z łatwością udać się do Lasu Miedzyńskiego, nazywanego również Puszczą Bydgoską. Ponadto, mieszkania na sprzedaż na bydgoskim Błoniu znajdują się w niedalekiej odległości od Kanału Bydgoskiego. Osiedle posiada także ścieżkę rowerową, orlika, zespół basenów oraz halę sportową. Zamieszkując osiedle, możemy zatem na co dzień cieszyć się pięknymi zielonymi terenami i korzystać z obiektów sportowych oraz rekreacyjnych.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK