22.04.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Błoniu?

Błonie to przytulna dzielnica o doskonałej infrastrukturze, pełna ciągów zieleni i kwietnych dywanów. Dlaczego jeszcze warto kupić lokal mieszkaniowy na tym osiedlu?

Dawid Płociński

Co wyróżnia mieszkania na Błoniu?
Planując kupno mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Błonie. To urokliwa okolica, w której z powodzeniem znajdziemy kilka interesujących nieruchomości. Są to zarówno mieszkania jednopokojowe, jak i te z dwoma, trzema czy czterema pokojami – idealne dla rodzin z dziećmi. Większość ofert mieszkań na sprzedaż na Błoniu dotyczy nieruchomości w bardzo dobrym stanie – po generalnym remoncie lub w jego trakcie. Znajdują się one w blokach z lat 60., 80. i 90. Mieszkania urządzone według najnowszych standardów wyróżnia stylowy i przytulny wystrój. Ich dużym atutem jest także obecność balkonu, umożliwiającego podziwianie krajobrazu okolicy. Wśród ofert dostępne są również nieruchomości w stanie deweloperskim w Bydgoszczy w apartamentowcach z 2019 roku. Możemy też śmiało wybierać pomiędzy rynkiem wtórnym a pierwotnym.

Szkoły, przedszkola, domy kultury
W otoczeniu bloków na osiedlu Błonie znajdują się zarówno szkoły – podstawowe oraz średnie, jak również przedszkola i żłobki. Jest to zatem doskonała lokalizacja dla rodziców z dziećmi w każdym wieku. Oprócz nich, w bardzo bliskim położeniu znajduje się również przychodnia lekarska. Na terenie osiedla funkcjonuje też Dom Kultury „Orion”, zapewniający rozrywkę nie tylko dzieciom oraz młodzieży, ale i dorosłym mieszkańcom Błonia. Na uwagę zasługuje także Klub „Czołówka”. Co więcej, na Błoniu regularnie odbywają się wydarzenia kulturalno-muzyczne dla rodzin z okolicy. Duża ilość popularnych dyskontów spożywczych pozwala na sprawne wykonywanie zakupów, bez konieczności przemieszczania się w inne części miasta.

Doskonały dostęp do komunikacji miejskiej
Decydując się na zakup mieszkania w Bydgoszczy na osiedlu Błonie, możemy mieć pewność, że z łatwością dojedziemy w inne części miasta komunikacją miejską. W bliskim położeniu bloków znajduje się bowiem pętla autobusowa Osiedle Błonie, z której odjeżdża większość linii autobusowych. Ponadto, na terenie osiedla zlokalizowany jest także przystanek osobowy Bydgoszcz Błonie, skąd możemy podróżować pociągami Regio.

Tereny zielone i Kanał Bydgoski w zasięgu ręki
Główny obszar rekreacyjny osiedla stanowi klimatyczny leśny park o powierzchni 6 hektarów. Po przejściu przez linię kolejową obok parku, można z łatwością udać się do Lasu Miedzyńskiego, nazywanego również Puszczą Bydgoską. Ponadto, mieszkania na sprzedaż na bydgoskim Błoniu znajdują się w niedalekiej odległości od Kanału Bydgoskiego. Osiedle posiada także ścieżkę rowerową, orlika, zespół basenów oraz halę sportową. Zamieszkując osiedle, możemy zatem na co dzień cieszyć się pięknymi zielonymi terenami i korzystać z obiektów sportowych oraz rekreacyjnych.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
20.05.2022

Funkcjonalne mieszkanie w Bydgoszczy – czyli jakie?

Mieszkanie idealne powinno być nie tylko stylowe, ale przede wszystkim praktyczne. Stosując się do kilku wskazówek, jesteśmy w stanie urządzić funkcjonalnie nawet najmniejsze wnętrza. Co zatem sprawia, że korzystanie z przestrzeni mieszkalnej jest komfortowe?

13.05.2022

Na jakie zapisy w umowie kredytowej warto zwrócić uwagę?

Umowa kredytu na zakup mieszkania to podstawowy dokument, który umożliwia jego uruchomienie. Przed jej podpisaniem należy dokładnie przeanalizować wszystkie jej zapisy. Na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę?

06.05.2022

Czego dowiemy się weryfikując stan księgi wieczystej?

Zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania w Bydgoszczy, koniecznie powinniśmy zapoznać się z wpisami w księdze wieczystej nieruchomości. Znajdziemy tam szereg istotnych informacji na temat stanu prawnego nieruchomości, którą planujemy kupić.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK