18.03.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Bielawach?

Dzielnica Bielawy to jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji w Bydgoszczy. Kupno mieszkania w tej części miasta to zdecydowanie dobry wybór. Co mają nam do zaoferowania Bielawy i dlaczego warto rozejrzeć się za lokalem mieszkalnym w tej okolicy?

Dawid Płociński

Jakie są mieszkania na Bielawach?
Poszukując idealnego mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, warto skupić się na dzielnicy Bielawy. Wśród ogłoszeń znajdziemy kilka interesujących ofert lokali mieszkalnych usytuowanych właśnie w tej okolicy miasta. Są to mieszkania zarówno w odrestaurowanych kamienicach, jak w i blokach, wykończone i wyposażone według nowoczesnych standardów. Dwupokojowe okażą się dobrym wyborem dla jednej osoby, znajomych lub pary, z kolei te trzypokojowe – będą idealną opcją m.in. dla rodziny z dzieckiem. Mieszkania bydgoskich Bielawach wyróżnia wysoka funkcjonalność i niezwykle stylowy wystrój. Są one w pełni umeblowane, a te wyposażone dodatkowo w balkon pozwalają na codzienne podziwianie widoków okolicy.

Bliskie położenie Ogrodu Botanicznego
W bliskim położeniu dzielnicy Bielawy znajduje się bydgoski Ogród Botaniczny należący do Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. To wyjątkowa wyspa zieleni w środku miasta, pozwalająca choć na chwilę opuścić betonowe budynki i cieszyć się pięknem przyrody. Stanowi on doskonałe miejsce na odpoczynek i chwilę wyciszenia – bez hałasu miasta, za to wśród śpiewu ptaków. W Ogrodzie Botanicznym znajduje się ponad 600 gatunków roślin, w tym kwitnące byliny, które można podziwiać przez większą część roku. Ten niezwykły skrawek zieleni jest również jednym z przystanków Bydgoskiej Pszczelej Ścieżki, gdzie edukacja o pszczołach i ich ochrona stanowią nadrzędny temat. Wybierając mieszkanie na sprzedaż w dzielnicy Bielawy, możemy więc spacerować do „botanika” każdego dnia i cieszyć oko wyjątkowymi cudami natury!

Wyjątkowe tereny zielone – Park Kochanowskiego
W niedalekiej odległości od Bielaw znajduje się również Park Jana Kochanowskiego o powierzchni 3,15 hektarów. Jest on położony w tzw. dzielnicy muzycznej i zachwyca niezwykłymi widokami oraz dużą ilością zieleni. Możemy zobaczyć w nim aż 21 pomników przyrody, a nawet skorzystać ze stacji bookcrossingowych ukrytych w pniach starych drzew. Park Kochanowskiego to idealne miejsce na spacer z całą rodziną i relaks po ciężkim dniu pracy.

Spacerem do teatru, czyli kultura na wyciągnięcie ręki!
Decydując się na kupno mieszkania w Bydgoszczy w dzielnicy Bielawy, wybieramy naprawdę wyjątkową lokalizację. W bliskim położeniu mieszkań, oprócz parków i ogrodów, usytuowane są również teatry. Zaledwie kilkanaście minut spaceru wystarczy, aby dotrzeć zarówno do Teatru Bajkowego, jak i do Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki. Kupując mieszkanie na Bielawach, możemy więc brać czynny udział w życiu kulturalnym!

Bielawy to idealna lokalizacja dla każdego, komu zależy na ciszy i spokoju. Oferty mieszkań na sprzedaż na Bielawach skierowane są zarówno do rodzin, jak również par czy studentów uczących się na UKW.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK