18.03.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Bielawach?

Dzielnica Bielawy to jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji w Bydgoszczy. Kupno mieszkania w tej części miasta to zdecydowanie dobry wybór. Co mają nam do zaoferowania Bielawy i dlaczego warto rozejrzeć się za lokalem mieszkalnym w tej okolicy?

Dawid Płociński

Jakie są mieszkania na Bielawach?
Poszukując idealnego mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, warto skupić się na dzielnicy Bielawy. Wśród ogłoszeń znajdziemy kilka interesujących ofert lokali mieszkalnych usytuowanych właśnie w tej okolicy miasta. Są to mieszkania zarówno w odrestaurowanych kamienicach, jak w i blokach, wykończone i wyposażone według nowoczesnych standardów. Dwupokojowe okażą się dobrym wyborem dla jednej osoby, znajomych lub pary, z kolei te trzypokojowe – będą idealną opcją m.in. dla rodziny z dzieckiem. Mieszkania bydgoskich Bielawach wyróżnia wysoka funkcjonalność i niezwykle stylowy wystrój. Są one w pełni umeblowane, a te wyposażone dodatkowo w balkon pozwalają na codzienne podziwianie widoków okolicy.

Bliskie położenie Ogrodu Botanicznego
W bliskim położeniu dzielnicy Bielawy znajduje się bydgoski Ogród Botaniczny należący do Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. To wyjątkowa wyspa zieleni w środku miasta, pozwalająca choć na chwilę opuścić betonowe budynki i cieszyć się pięknem przyrody. Stanowi on doskonałe miejsce na odpoczynek i chwilę wyciszenia – bez hałasu miasta, za to wśród śpiewu ptaków. W Ogrodzie Botanicznym znajduje się ponad 600 gatunków roślin, w tym kwitnące byliny, które można podziwiać przez większą część roku. Ten niezwykły skrawek zieleni jest również jednym z przystanków Bydgoskiej Pszczelej Ścieżki, gdzie edukacja o pszczołach i ich ochrona stanowią nadrzędny temat. Wybierając mieszkanie na sprzedaż w dzielnicy Bielawy, możemy więc spacerować do „botanika” każdego dnia i cieszyć oko wyjątkowymi cudami natury!

Wyjątkowe tereny zielone – Park Kochanowskiego
W niedalekiej odległości od Bielaw znajduje się również Park Jana Kochanowskiego o powierzchni 3,15 hektarów. Jest on położony w tzw. dzielnicy muzycznej i zachwyca niezwykłymi widokami oraz dużą ilością zieleni. Możemy zobaczyć w nim aż 21 pomników przyrody, a nawet skorzystać ze stacji bookcrossingowych ukrytych w pniach starych drzew. Park Kochanowskiego to idealne miejsce na spacer z całą rodziną i relaks po ciężkim dniu pracy.

Spacerem do teatru, czyli kultura na wyciągnięcie ręki!
Decydując się na kupno mieszkania w Bydgoszczy w dzielnicy Bielawy, wybieramy naprawdę wyjątkową lokalizację. W bliskim położeniu mieszkań, oprócz parków i ogrodów, usytuowane są również teatry. Zaledwie kilkanaście minut spaceru wystarczy, aby dotrzeć zarówno do Teatru Bajkowego, jak i do Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki. Kupując mieszkanie na Bielawach, możemy więc brać czynny udział w życiu kulturalnym!

Bielawy to idealna lokalizacja dla każdego, komu zależy na ciszy i spokoju. Oferty mieszkań na sprzedaż na Bielawach skierowane są zarówno do rodzin, jak również par czy studentów uczących się na UKW.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
20.05.2022

Funkcjonalne mieszkanie w Bydgoszczy – czyli jakie?

Mieszkanie idealne powinno być nie tylko stylowe, ale przede wszystkim praktyczne. Stosując się do kilku wskazówek, jesteśmy w stanie urządzić funkcjonalnie nawet najmniejsze wnętrza. Co zatem sprawia, że korzystanie z przestrzeni mieszkalnej jest komfortowe?

13.05.2022

Na jakie zapisy w umowie kredytowej warto zwrócić uwagę?

Umowa kredytu na zakup mieszkania to podstawowy dokument, który umożliwia jego uruchomienie. Przed jej podpisaniem należy dokładnie przeanalizować wszystkie jej zapisy. Na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę?

06.05.2022

Czego dowiemy się weryfikując stan księgi wieczystej?

Zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania w Bydgoszczy, koniecznie powinniśmy zapoznać się z wpisami w księdze wieczystej nieruchomości. Znajdziemy tam szereg istotnych informacji na temat stanu prawnego nieruchomości, którą planujemy kupić.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK