11.08.2022

Dla kogo kawalerka w Bydgoszczy?

Kawalerka to typ mieszkania, które mimo swoich niewielkich rozmiarów wciąż nie traci na popularności. W jakiej sytuacji okaże się ona lepszym wyborem niż mieszkanie kilkupokojowe?

Dawid Płociński

Czym charakteryzuje się kawalerka?
Kawalerka to nic innego, jak lokal mieszkalny z jednym pokojem, aneksem kuchennym i łazienką z toaletą. Bardzo często pokoju i kuchni nie dzieli w tym mieszkaniu żadna ściana. Powierzchnia typowej kawalerki w Bydgoszczy nie przekracza zazwyczaj 40 metrów kwadratowych – co więcej, możemy znaleźć i te o dwa razy mniejszym metrażu. Obecnie są one aranżowane w taki sposób, aby były jak najbardziej funkcjonalne. Okazuje się, że nawet tak niewielkie mieszkanie może być bardzo dobre zagospodarowane – wcale nie musimy rezygnować z najpotrzebniejszych sprzętów czy mebli. A skąd właściwie wzięła się nazwa tego typu lokalu? Dawniej wybierali je głównie mężczyźni, którzy nie mieli żony ani dzieci. W dzisiejszych czasach na mieszkanie w kawalerce decyduje się znacznie więcej osób!

Dla osoby żyjącej samodzielnie
Kawalerka to rozwiązanie mieszkaniowe, na które często decydują się osoby żyjące samodzielnie. Niektóre pokoje w większych mieszkaniach często stoją bowiem puste, a wtedy taka osoba ma poczucie marnowania przestrzeni i wyrzucania pieniędzy „w błoto”. To idealny wybór dla każdego, komu jedno dobrze zaaranżowane pomieszczenie w zupełności wystarcza do normalnego funkcjonowania.

Dla pary
Kawalerki w Bydgoszczy często wybierane są także przez pary i świeżo upieczone małżeństwa – zwłaszcza jako pierwsze wspólne mieszkanie. Jeżeli dwójka nie planuje powiększać rodziny, jednopokojowe lokum wcale nie jest złym pomysłem. Większe mieszkanie może się okazać praktyczniejsze jedynie w sytuacji, gdy obie osoby pracują zdalnie i potrzebują prywatności – wówczas może zacząć brakować im miejsca.

Dla wszystkich, którzy chcą się usamodzielnić
Mieszkanie w formie kawalerki wybierają również młodzi ludzie, którzy chcą znacząco się usamodzielnić i rozpocząć nowy etap w życiu. Jeżeli zarobki nie pozwalają im na kupno lub wynajem mieszkania w Bydgoszczy z kilkoma pokojami, niewielka kawalerka rzeczywiście zdaje egzamin.

Dla studentów
Kawalerki w Bydgoszczy bardzo często zamieszkiwane są przez studentów, których rodzice woleli zainwestować fundusze w coś swojego, zamiast przez kilka lat płacić za wynajem. To mieszkanie, które jest zdecydowanie bardziej w zasięgu możliwości finansowych rodzica.

Dla osób pragnących oszczędzić
Na wynajem lub kupno kawalerki w Bydgoszczy decydują się także osoby, którym zależy na zgromadzeniu oszczędności. Nic w tym dziwnego – mieszkanie w kawalerce generuje znacznie niższe koszty niż kupno lub wynajem mieszkania kilkupokojowego. Nawet jeśli finanse wcale mocno ich nie ograniczają, bardzo często wolą one mieszkać w kawalerce o niewielkim metrażu.

Wśród mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy możemy znaleźć sporo ciekawych kawalerek. Jeżeli więc od dawna szukasz przytulnych czterech kątów, zajrzyj do naszych ogłoszeń i znajdź mieszkanie idealne!

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK