16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

Dawid Płociński

Mieszkania w dzielnicy Czyżkówko – co je wyróżnia?
Na terenie osiedla Czyżkówko na poszukujących nieruchomości czeka sporo  wyjątkowo ciekawych lokali mieszkalnych. To mieszkania na sprzedaż w nowoczesnych blokach, domach wielorodzinnych i apartamentowcach wybudowanych najczęściej po 2000 roku. Wśród dostępnych ofert znajdziemy mieszkania dwu-, trzy- oraz czteropokojowe, idealne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla świeżo upieczonych małżonków, studentów czy singla. Nowe bloki najczęściej wyposażone są w hale garażowe z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Lokale znajdujące się na parterze często posiadają swoje niewielkie ogródki, a większość mieszkań wyposażona jest w balkon. Designem i funkcjonalnością zachwycają zarówno te najnowsze budynki, ale i te wybudowane kilkanaście lat wcześniej. W pobliżu bloków znajdują się przystanki autobusowe, sklepy oraz najpotrzebniejsze punkty usługowe. Mieszkania na sprzedaż na Czyżkówku to idealny wybór w przypadku miłośników nowoczesnego budownictwa. Odpowiednią ofertę znajdzie wśród nich zarówno osoba preferująca umeblowane lokale, jak i ta, której zależy na samodzielnym urządzaniu wnętrz.

Ogromna ilość terenów zielonych
Jeżeli zależy Ci na tym, aby w pobliżu Twojego mieszkania w Bydgoszczy było dużo zieleni, Czyżkówko Cię nie zawiedzie. Na terenie dzielnicy znajduje się około 5 hektarów urządzonych terenów zielonych oraz aż 51 hektarów zieleni nieurządzonej. Od zachodu i północy osiedle otoczone jest pięknymi lasami, a nadbrzeżne tereny rzeki Brdy zachęcają do długich spacerów. W okolicy znajduje się również kilka wyjątkowo okazałych pomników przyrody – jeśli więc uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, kupno mieszkania na Czyżkówku to zdecydowanie dobry wybór.

Obiekty rekreacyjne
W dzielnicy Czyżkówko znajduje się wiele miejsc rekreacyjnych, przeznaczonych głównie dla młodszych użytkowników. Dzieci i młodzież mają do dyspozycji orlik, zespół Orlik 2012 z kilkoma boiskami oraz halę sportową, gdzie mogą rozwijać swoje sportowe pasje. Ponadto najmłodsi mieszkańcy mogą korzystać również z placu zabaw. Decydując się na zakup mieszkania na bydgoskim Czyżkówku, możesz cieszyć się także częstymi rowerowymi wycieczkami – osiedle posiada bowiem całkiem długą drogę rowerową.

Placówki edukacyjne
Jeśli poszukujesz mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy i zależy Ci na bliskości placówek edukacyjnych, nieruchomość na osiedlu Czyżkówko to dobry wybór. W pobliżu bloków znajduje się szkoła podstawowa oraz publiczne przedszkole. Co więcej, na terenie dzielnicy zlokalizowana jest biblioteka publiczna, której zbiory zadowolą zarówno dorosłych, jak i najmłodszych czytelników.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK