25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

Dawid Płociński

Doświadczenie i kwalifikacje biura nieruchomości
Czymś, na co szczególnie warto zwracać uwagę podczas poszukiwań biura nieruchomości, są kwalifikacje pośrednika oraz jego doświadczenie w zakresie sprzedaży i kupna nieruchomości. Często firmy, które są obecne na rynku od dłuższego czasu, automatycznie posiadają większe doświadczenie – choć nie jest to regułą. Dobry agent nieruchomości powinien posiadać wiedzę zarówno techniczną, jak i marketingową, pomocną podczas realizacji sprzedaży. To wyjątkowo istotne, aby znał on nie tylko rynek ogólnopolski, ale również orientował się w specyfice Twojej okolicy. Niezbędna jest też znajomość przepisów dot. obrotu nieruchomościami, spadków czy planów zagospodarowania przestrzeni. Warto przyjrzeć się także uzyskanych przez biuro wyróżnieniom czy referencjom.

Zakres usług biura nieruchomości
Oprócz samej wiedzy i doświadczenia duże znaczenie ma również zakres usług oferowanych przez dane biuro nieruchomości w Bydgoszczy. Ich kompleksowość to podstawa zarówno w przypadku zakupu, jak i sprzedaży nieruchomości. Usługi biura powinny obejmować m.in. weryfikację stanu prawnego danej nieruchomości, jej wycenę, wsparcie w negocjacjach ceny, przygotowywanie umów czy doradztwo dot. nabycia lub sprzedaży nieruchomości. Kompleksowa obsługa gwarantuje zarówno bezpieczeństwo, jak również oszczędność czasu. To właśnie biuro nieruchomości powinno zająć się wszelkimi formalnościami związanymi z zakupem lub zbyciem nieruchomości. Im szerszy jest zakres usług konkretnego biura, tym łatwiej będzie Ci go dokonać.

Opinie innych klientów
Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnego biura nieruchomości, przyjrzyj się opiniom innych klientów na jego temat. Bardzo często mówią one wiele o tym, czy dana agencja jest godna zaufania. Ważne jednak, aby były to opinie pochodzące z zaufanego źródła, które wyglądają wiarygodnie. Zwróć uwagę również na to, czy biuro odnosi się do mniej przychylnych komentarzy, a jeśli tak – to w jaki sposób. Poszukując dobrego biura nieruchomości, warto także sprawdzić te polecane przez znajomych. Jeżeli ich współpraca przebiegła pomyślnie, prawdopodobnie i Twoja przygoda z danym biurem będzie udana.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i umowa
Wybierając konkretne biuro nieruchomości w Bydgoszczy i decydując się na współpracę, warto sprawdzić, czy posiada ono aktualne ubezpieczenie OC. W razie wystąpienia jakichkolwiek szkód po stronie pośrednika będziesz mógł spokojnie dochodzić swoich praw. Niezwykle ważne jest również zawarcie pisemnej umowy. Najlepiej jednak jeśli nie jest to gotowa umowa z szablonu, wręczana każdemu klientowi, lecz taka, która zawiera istotne dla Ciebie zapisy. Jeśli biuro nie jest skłonne do zmiany konkretnych punktów umowy, może warto poszukać innej agencji?

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK