10.06.2022

Czy warto kupić mieszkanie na Szwederowie?

Poszukując mieszkania do kupna w Bydgoszczy, warto rozejrzeć się na osiedlu Szwederowo. To jedna z najstarszych jednostek urbanistycznych tego miasta, granicząca ze Starym Miastem. Co sprawia, że mieszkania na Szwederowie są warte zakupu i czym zachęca sama okolica?

Dawid Płociński

Mieszkania na osiedlu Szwederowie – rynek pierwotny i wtórny

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy na osiedlu Szwederowo dostępne są zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Na koniec 2022 roku i początek roku przyszłego zaplanowano koniec realizacji kilku inwestycji, które z pewnością spodoba się miłośnikom nowoczesnej zabudowy. Deweloperzy stawiają na osiedlu kilka nowych, interesujących bloków z halą garażową. W nowych zabudowaniach znajdować się będą cichobieżne windy, rolety oraz monitoring. Mieszkania w standardzie wyposażone będą w drzwi antywłamaniowe, trzyszybowe okna i wideodomofony. Wszystko to z myślą o komforcie i bezpieczeństwie mieszkańców. Poza tym, że mamy nowe mieszkania w Bydgoszczy, na Szwederowie można zakupić mieszkania także w starszych blokach i kamienicach – m.in. z lat 20., 70. i 90. W większości są to jednak propozycje po generalnym remoncie. Część z nich jest umeblowana, z kolei pozostałe można urządzić całkowicie od podstaw. To zarówno mieszkania o większym metrażu, idealne dla rodziny z dzieckiem, jak i te stworzone z myślą o jednej osobie lub parze. Niezależnie od tego, czy poszukujemy mieszkania z rynku wtórnego w Bydgoszczy, czy całkiem nowej nieruchomości, na tym urokliwym osiedlu z pewnością każdy znajdzie mieszkanie idealne.

Miejsca edukacji i rozwoju kulturalnego

Osiedle Szwederowo to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. W pobliżu bloków i kamienic znajdują się bowiem zarówno szkoły – podstawowe oraz średnie – jak również przedszkola i żłobki. Na terenie osiedla nie brakuje również obiektów kulturalnych, np. młodzieżowego domu kultury czy biblioteki miejskiej dla dzieci i dorosłych. Znajduje się tam również Muzeum Wodociągów oraz zabytkowa wieża ciśnień z tarasem widokowym. Miłośnicy sportu – zarówno najmłodsi, jak i ci starsi – mogą z kolei korzystać z basenu i osiedlowego boiska. Dla każdego coś dobrego!

Zielone otoczenie
Decydując się na kupno mieszkania w Bydgoszczy na Szwederowie, wybieramy codzienny dostęp do ogromnej ilości zieleni. Jednym z najciekawszych miejsc w pobliżu jest Dolina Pięciu Stawów – zadbany park z połączonymi kaskadowo stawami. Mieszkania do kupna na bydgoskim Szwederowie znajdują się także w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwego Ogrodu Jordanowskiego. Warto zwrócić uwagę, że ze Szwederowa jest bardzo blisko do Wyspy Młyńskiej, nazywanej sercem Bydgoszczy. W bliskim położeniu bloków znajdziemy również pierwszą w mieście społeczną łąkę kwietną. Wybierając mieszkanie w Bydgoszczy na osiedlu Szwederowo, mamy dostęp do wielu ścieżek rowerowych. Zamieszkując tę okolicę, możemy korzystać z pięknych okoliczności przyrody każdego dnia!

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK