10.06.2022

Czy warto kupić mieszkanie na Szwederowie?

Poszukując mieszkania do kupna w Bydgoszczy, warto rozejrzeć się na osiedlu Szwederowo. To jedna z najstarszych jednostek urbanistycznych tego miasta, granicząca ze Starym Miastem. Co sprawia, że mieszkania na Szwederowie są warte zakupu i czym zachęca sama okolica?

Dawid Płociński

Mieszkania na osiedlu Szwederowie – rynek pierwotny i wtórny

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy na osiedlu Szwederowo dostępne są zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Na koniec 2022 roku i początek roku przyszłego zaplanowano koniec realizacji kilku inwestycji, które z pewnością spodoba się miłośnikom nowoczesnej zabudowy. Deweloperzy stawiają na osiedlu kilka nowych, interesujących bloków z halą garażową. W nowych zabudowaniach znajdować się będą cichobieżne windy, rolety oraz monitoring. Mieszkania w standardzie wyposażone będą w drzwi antywłamaniowe, trzyszybowe okna i wideodomofony. Wszystko to z myślą o komforcie i bezpieczeństwie mieszkańców. Poza tym, że mamy nowe mieszkania w Bydgoszczy, na Szwederowie można zakupić mieszkania także w starszych blokach i kamienicach – m.in. z lat 20., 70. i 90. W większości są to jednak propozycje po generalnym remoncie. Część z nich jest umeblowana, z kolei pozostałe można urządzić całkowicie od podstaw. To zarówno mieszkania o większym metrażu, idealne dla rodziny z dzieckiem, jak i te stworzone z myślą o jednej osobie lub parze. Niezależnie od tego, czy poszukujemy mieszkania z rynku wtórnego w Bydgoszczy, czy całkiem nowej nieruchomości, na tym urokliwym osiedlu z pewnością każdy znajdzie mieszkanie idealne.

Miejsca edukacji i rozwoju kulturalnego

Osiedle Szwederowo to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. W pobliżu bloków i kamienic znajdują się bowiem zarówno szkoły – podstawowe oraz średnie – jak również przedszkola i żłobki. Na terenie osiedla nie brakuje również obiektów kulturalnych, np. młodzieżowego domu kultury czy biblioteki miejskiej dla dzieci i dorosłych. Znajduje się tam również Muzeum Wodociągów oraz zabytkowa wieża ciśnień z tarasem widokowym. Miłośnicy sportu – zarówno najmłodsi, jak i ci starsi – mogą z kolei korzystać z basenu i osiedlowego boiska. Dla każdego coś dobrego!

Zielone otoczenie
Decydując się na kupno mieszkania w Bydgoszczy na Szwederowie, wybieramy codzienny dostęp do ogromnej ilości zieleni. Jednym z najciekawszych miejsc w pobliżu jest Dolina Pięciu Stawów – zadbany park z połączonymi kaskadowo stawami. Mieszkania do kupna na bydgoskim Szwederowie znajdują się także w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwego Ogrodu Jordanowskiego. Warto zwrócić uwagę, że ze Szwederowa jest bardzo blisko do Wyspy Młyńskiej, nazywanej sercem Bydgoszczy. W bliskim położeniu bloków znajdziemy również pierwszą w mieście społeczną łąkę kwietną. Wybierając mieszkanie w Bydgoszczy na osiedlu Szwederowo, mamy dostęp do wielu ścieżek rowerowych. Zamieszkując tę okolicę, możemy korzystać z pięknych okoliczności przyrody każdego dnia!

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK