25.07.2019

Mieszkanie na parterze – plusy i minusy!

Imponujący widok z okna z dziesiątego piętra czy może własny ogródek w mieszkaniu na parterze – na co się zdecydować? Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie może Ci się spodobać, dlatego przed ostatecznym wyborem czterech ścian dobrze poznaj własne preferencje. Dzisiaj przybliżamy atuty, a także słabsze strony mieszkania na parterze – tak abyś mógł się przekonać, czy ta propozycja Ci odpowiada.

Dawid Płociński

Nie potrzeba windy

Mieszkanie na parterze to przede wszystkim wygoda wynikająca z pokonania zaledwie kliku schodów, by znaleźć się pod drzwiami własnego azylu. Nie potrzebujemy windy, a przez to też nie tracimy czasu na jej oczekiwanie. To bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla osób starszych i niepełnosprawnych, które chociażby poruszają się na wózkach inwalidzkich. Ponadto mieszkanie w Bydgoszczy na parterze ucieszy nie tylko lokatorów, ale również kuriera oraz znajomych, którzy pomogą nam w przeprowadzce bądź kolejnym remoncie.

Masz swój ogródek

Nieruchomości na parterze nierzadko posiadają tarasy bądź też ogródki. Zatem, wybierając mieszkanie na tej kondygnacji, być może będziesz dużo bliżej natury. To idealna propozycja dla osób, którym marzy się dom z ogródkiem na wsi, ale na razie nie mogą sobie na niego pozwolić. Jeśli widzisz teraz siebie z kawą o poranku na tarasie, to znaczy, że mieszkanie na parterze może Ci się wyjątkowo spodobać. Pamiętajmy, że posiadanie ogródka to również frajda dla naszych dzieci, które będziemy mieć wciąż na oku.

Co z bezpieczeństwem?

Dużo ludzi, myśląc o mieszkaniu na parterze w Bydgoszczy, obawia się włamań i kradzieży. Dlatego też bardzo często stronimy od zostawiania otwartych okien na noc, a nawet prania na balkonie. Dzisiaj jednak coraz więcej osiedli posiada monitoring i jest strzeżonych przez ochronę. To z pewnością odstrasza potencjalnych złodziei, dlatego również mieszkając na parterze możemy czuć się bezpiecznie.

Hałas dobiegający z ulicy

Jeśli nasze cztery kąty nie znajdują się w spokojnej okolicy w Bydgoszczy, ale gdzieś obok ruchliwej ulicy, to niestety wadą mieszkania na parterze może okazać się hałas. Będziemy słyszeć przechodniów, którzy mogą pokusić się również o zaglądanie do naszych wnętrz przez okna – wówczas z pewnością warto zaopatrzyć się w zasłony bądź też żaluzje.

Mało zachwycający widok

Mieszkanie na parterze zazwyczaj nie może pochwalić się imponującym widokiem z okien. Na pewno nie zobaczymy pięknej panoramy miasta bądź zachodu słońca. Pamiętajmy jednak, że również sąsiedzi znajdujący się nad nami mają podobny problem. Tak naprawdę tylko nieliczni mieszkający w wieżowcach podziwiają widoki zapierające dech w piersiach.

Kupisz taniej

Zastanawiając się nad kupnem mieszkania na parterze, dość często obawiamy się tego, iż to najzimniejsza część budynku. Z pewnością jest to po części prawda, dlatego warto tę kwestię wziąć pod uwagę. Obecnie jednak powstają nieruchomości, które są bardzo dobrze ocieplane. Ponadto, jak się okazuje, mieszkania na parterze nierzadko są tańsze niż te znajdujące się na wyższych piętrach – to może być argument przemawiający za ich kupnem. W ten sposób jesteśmy w stanie zaoszczędzić nieco funduszy bądź też przeznaczyć je na kupno mieszkania o większej powierzchni.

Z pewnością nieruchomości na parterze nie należy się bać, ale przy ich kupnie warto uwzględnić wszystkie za i przeciw.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

18.11.2021

Dla kogo mieszkanie w bydgoskim Fordonie?

Bydgoszcz jako największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego posiada kilkanaście dzielnic. Jedną z nich jest Fordon. Sprawdzamy, jakie zalety ma ta dzielnica.

04.10.2021

Mieszkanie w wieżowcu w Bydgoszczy – wady i zalety

Wieżowce to powszechnie występujący typ budownictwa, popularny szczególnie w dużych miastach. Zajmuje małą przestrzeń, a może pomieścić dużą liczbę mieszkańców. Wiele osób zarzeka się jednak, że nigdy nie chciałoby w wieżowcu zamieszkać ze względu na liczne niedogodności. Zobaczmy, czy faktycznie liczba wad przeważa nad liczbą zalet tego typu rozwiązania.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK