07.03.2019

Jak wybrać mieszkanie dla emeryta?

Spokojna dzielnica, mieszkanie na parterze, a wokół niego pełno zieleni. Czy taki opis mieszkania spodobałby się Twojemu dziadkowi, babci czy też innej starszej osobie? Przy zakupie lokum dla emeryta warto wziąć pod uwagę pewne aspekty – ich uwzględnienie zagwarantuje komfort oraz poczucie bezpieczeństwa, które wydają się nieocenione.

Dawid Płociński

Szczególne warunki

Kupno mieszkania w Bydgoszczy powinno być przede wszystkim spełnianiem własnych potrzeb. Podobnie jest z osobami starszymi, które wymagają nieco innych standardów i udogodnień niż chociażby studenci czy rodziny z dziećmi. Kiedy zatem jesteśmy emerytami bądź też szukamy mieszkania dla osoby starszej w Bydgoszczy, zwróćmy szczególną uwagę na oferowane warunki. One naprawdę mają znaczenie dla późniejszego funkcjonowania – poprzez odpowiedni wybór mieszkania możemy polepszyć komfort życia.

Najlepiej na parterze

Naturalnym efektem starzenia jest niestety ograniczenie sprawności ruchowej. Pojawiają się pewne ograniczenia, które potrafią nawet uniemożliwić codzienne funkcjonowanie. Wchodzenie po schodach to jedna z aktywności sprawiająca zazwyczaj największe trudności. Dlatego też warto wybierać mieszkania na parterze albo z dostępem do windy. Lokalizacja lokum jest naprawdę niezwykle istotna –unikajmy też wszelkich progów, przez które jest bardzo łatwo utracić równowagę.

Wyposażenie ma znaczenie

W przypadku mieszkania dla seniora niemniej istotna okazuje się kwestia wykończenia. Jeżeli kupujemy lokum deweloperskie w Bydgoszczy, to nie musimy martwić się o wyposażenie po dawnych lokatorach. Sami decydujemy, jak dane miejsce ma wyglądać. Jednak w przypadku mieszkań używanych zwróćmy uwagę na szczegóły – ważne znaczenie odgrywa chociażby rodzaj zastosowanej podłogi. Z pewnością nie sprawdzą się śliskie płytki ceramiczne – jeżeli zdecydujemy się na zakup lokalu z taką okładziną, warto zamienić ją na panele czy też przykryć dywanem. Taka wykładzina dywanowa nie będzie złym wyborem, gdyż wprowadza do domu przytulną atmosferę.

Przystosuj pomieszczenia

Warto zwrócić również uwagę na pewne udogodnienia w konkretnych pomieszczeniach. Prawdopodobnie w łazience dużo lepiej sprawdzi się prysznic niż wanna, na dodatek z nisko wyprofilowanym brodzikiem, tak aby emeryt nie miał problemu z wejściem czy też wyjściem z kabiny. Jeżeli chodzi o kuchnię, to tutaj szczególne znaczenie ma wysokość zawieszonych szafek. Kiedy będą zbyt wysoko, konieczne okaże się wspinanie na palcach czy też używanie krzesła, co oczywiście jest niewskazane i niekomfortowe dla osób starszych.

Spokojna okolica

Wybierając mieszkanie dla seniora, nic może nie mieć takiego znaczenia jak odpowiednia okolica. Cisza, spokój, dużo zieleni to coś, co spodoba się prawdopodobnie każdemu, zwłaszcza osobom starszym. To zazwyczaj z wiekiem coraz bardziej doceniamy możliwość odpoczynku, chwili oddechu. Poszukajmy zatem mieszkania w pięknej okolicy w Bydgoszczy, by powiedzenie o nieprzesadzaniu starych drzew okazało się nieprawdziwe. Możemy zwrócić się z pomocą do profesjonalnego biura nieruchomości w Bydgoszczy, które z pewnością znajdzie odpowiednie, przystosowane do potrzeb emeryta, lokum.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

18.11.2021

Dla kogo mieszkanie w bydgoskim Fordonie?

Bydgoszcz jako największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego posiada kilkanaście dzielnic. Jedną z nich jest Fordon. Sprawdzamy, jakie zalety ma ta dzielnica.

04.10.2021

Mieszkanie w wieżowcu w Bydgoszczy – wady i zalety

Wieżowce to powszechnie występujący typ budownictwa, popularny szczególnie w dużych miastach. Zajmuje małą przestrzeń, a może pomieścić dużą liczbę mieszkańców. Wiele osób zarzeka się jednak, że nigdy nie chciałoby w wieżowcu zamieszkać ze względu na liczne niedogodności. Zobaczmy, czy faktycznie liczba wad przeważa nad liczbą zalet tego typu rozwiązania.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK